reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DFL i Athletia walczą z międzynarodowym piractwem Bundesligi

dodano: 2019-08-09 10:18 | aktualizacja: 2019-08-09 14:28
autor: Jerzy Kruczek | źródło: DFL/satkurier.pl

DFL Deutsche Fußball Liga DFL Deutsche Fußball Liga porozumiała się z Athletią w ramach strategii inwestycyjnej DFL for Equity. Athletia zakłada wraz z DFL joint venture pod nazwą ryghts, dodając do swojej działalności ochrony praw także streaming i IPTV. DFL będzie posiadać udziały w spółce w dolnym dwucyfrowym zakresie procentowym, a tym samym rozszerzy swój własny model biznesowy.

piractwo_dvb-t_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemiecka firma Athletia z siedzibą w Kolonii została założona w 2013 roku. Wspiera około 80 międzynarodowych klubów, lig i stowarzyszeń w zakresie usług i produktów - szczególnie w jeśli chodzi o treści, branding, analizy i ochronę praw. Od 2015 roku Athletia pracuje również dla DFL w dziedzinie ochrony mediów społecznościowych i zgodności treści, zajmując się przypadkami, w których chronione treści są dystrybuowane w mediach społecznościowych bez zezwolenia.
 

- Posiadanie udziałów w firmie, której celem jest lepsza ochrona praw medialnych, jest istotną aktualizacją naszej strategii. Chcemy objąć dużą część medialnego łańcucha wartości związaną z zawodową piłką nożną, a także rozwijać z tego tytułu usługi dla innych lig sportowych - powiedział Christian Seifert, dyrektor generalny DFL. - Ochrona przed nielegalną dystrybucją cennych treści jest kluczowym czynnikiem sukcesu ekonomicznego organizacji sportowej i jej partnerów medialnych. Z tego powodu ryghts ma ogromny potencjał na przyszłość.

Monitorowanie całego międzynarodowego piractwa związanego z transmisją meczów Bundesligi
 

- Dla nas ryghts jest logiczną ekspansją Athletii pod dwoma względami. Po pierwsze nowy produkt doskonale pasuje do naszego portfolio indywidualnych usług opartych na zastrzeżonej technologii; po drugie cieszymy się z przeniesienia naszej wieloletniej współpracy z DFL na nowy poziom i rozwinięcia wspólnie tego tematu, który jest zasadniczy dla branży - powiedział Lukas Klumpe, dyrektor zarządzający Athletia.

Od teraz to właśnie ryghts będzie monitorować międzynarodowe piractwo związane z transmisją meczów Bundesligi. DFL po raz pierwszy w historii powierza postępowanie przeciwko piractwu w mediach społecznościowych, internecie i IPTV jednemu dostawcy usług. W ramach współpracy ryghts będzie czerpać korzyści również z wartości niematerialnych i prawnych, takich jak wspólna obecność na rynku z DFL, obecna wiedza ekspercka DFL w dziedzinie specjalistycznej oraz współpraca w zakresie innowacji przy przeciwdziałaniu piractwu.
 

- Inwestycje w legalne firmy technologiczne to globalna kwestia na przyszłość. Ten potencjał widzimy także w sporcie. W wyniku cyfryzacji otwierają się zupełnie nowe możliwości nie tylko dla transmisji sportowych, ale także dla nielegalnych modeli biznesowych. Monitorowanie ich i zapewnianie posiadaczom praw sportowych - także online - kontroli nad tworzeniem wartości jest celem ryghts. W tym kontekście pozytywnie oceniamy popyt na nasz produkt i wierzymy w międzynarodowy rozwój - powiedziała Britta Sölter, dyrektor zarządzająca Athletia i ryghts.

Joint venture jest drugą inwestycją w ramach programu DFL for Equity, który został uruchomiony w październiku ub.r. Podstawową ideą jest nawiązanie współpracy ze start-upami i średnimi firmami. DFL nabywa udziały w tych spółkach, wnosząc namacalne i niematerialne wartości, które pomagają im cieszyć się sukcesem ekonomicznym.

Pierwsze partnerstwo, uzgodnione w październiku 2018 roku, dotyczyło izraelskiego start-upu Track160, który opracowuje system oparty na sztucznej inteligencji i głębokim uczeniu w celu uchwycenia ruchów graczy i trajektorii piłki w 3D. System Track160 może być stosowany w obszarach przyszłości, takich jak analiza meczów, coaching, medycyna sportowa, oferty medialne i gaming.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

299 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama