reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DFL i Athletia walczą z międzynarodowym piractwem Bundesligi

dodano: 2019-08-09 10:18 | aktualizacja: 2019-08-09 14:28
autor: Jerzy Kruczek | źródło: DFL/satkurier.pl

DFL Deutsche Fußball Liga DFL Deutsche Fußball Liga porozumiała się z Athletią w ramach strategii inwestycyjnej DFL for Equity. Athletia zakłada wraz z DFL joint venture pod nazwą ryghts, dodając do swojej działalności ochrony praw także streaming i IPTV. DFL będzie posiadać udziały w spółce w dolnym dwucyfrowym zakresie procentowym, a tym samym rozszerzy swój własny model biznesowy.

piractwo_dvb-t_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niemiecka firma Athletia z siedzibą w Kolonii została założona w 2013 roku. Wspiera około 80 międzynarodowych klubów, lig i stowarzyszeń w zakresie usług i produktów - szczególnie w jeśli chodzi o treści, branding, analizy i ochronę praw. Od 2015 roku Athletia pracuje również dla DFL w dziedzinie ochrony mediów społecznościowych i zgodności treści, zajmując się przypadkami, w których chronione treści są dystrybuowane w mediach społecznościowych bez zezwolenia.
 

- Posiadanie udziałów w firmie, której celem jest lepsza ochrona praw medialnych, jest istotną aktualizacją naszej strategii. Chcemy objąć dużą część medialnego łańcucha wartości związaną z zawodową piłką nożną, a także rozwijać z tego tytułu usługi dla innych lig sportowych - powiedział Christian Seifert, dyrektor generalny DFL. - Ochrona przed nielegalną dystrybucją cennych treści jest kluczowym czynnikiem sukcesu ekonomicznego organizacji sportowej i jej partnerów medialnych. Z tego powodu ryghts ma ogromny potencjał na przyszłość.

Monitorowanie całego międzynarodowego piractwa związanego z transmisją meczów Bundesligi
 

- Dla nas ryghts jest logiczną ekspansją Athletii pod dwoma względami. Po pierwsze nowy produkt doskonale pasuje do naszego portfolio indywidualnych usług opartych na zastrzeżonej technologii; po drugie cieszymy się z przeniesienia naszej wieloletniej współpracy z DFL na nowy poziom i rozwinięcia wspólnie tego tematu, który jest zasadniczy dla branży - powiedział Lukas Klumpe, dyrektor zarządzający Athletia.

Od teraz to właśnie ryghts będzie monitorować międzynarodowe piractwo związane z transmisją meczów Bundesligi. DFL po raz pierwszy w historii powierza postępowanie przeciwko piractwu w mediach społecznościowych, internecie i IPTV jednemu dostawcy usług. W ramach współpracy ryghts będzie czerpać korzyści również z wartości niematerialnych i prawnych, takich jak wspólna obecność na rynku z DFL, obecna wiedza ekspercka DFL w dziedzinie specjalistycznej oraz współpraca w zakresie innowacji przy przeciwdziałaniu piractwu.
 

- Inwestycje w legalne firmy technologiczne to globalna kwestia na przyszłość. Ten potencjał widzimy także w sporcie. W wyniku cyfryzacji otwierają się zupełnie nowe możliwości nie tylko dla transmisji sportowych, ale także dla nielegalnych modeli biznesowych. Monitorowanie ich i zapewnianie posiadaczom praw sportowych - także online - kontroli nad tworzeniem wartości jest celem ryghts. W tym kontekście pozytywnie oceniamy popyt na nasz produkt i wierzymy w międzynarodowy rozwój - powiedziała Britta Sölter, dyrektor zarządzająca Athletia i ryghts.

Joint venture jest drugą inwestycją w ramach programu DFL for Equity, który został uruchomiony w październiku ub.r. Podstawową ideą jest nawiązanie współpracy ze start-upami i średnimi firmami. DFL nabywa udziały w tych spółkach, wnosząc namacalne i niematerialne wartości, które pomagają im cieszyć się sukcesem ekonomicznym.

Pierwsze partnerstwo, uzgodnione w październiku 2018 roku, dotyczyło izraelskiego start-upu Track160, który opracowuje system oparty na sztucznej inteligencji i głębokim uczeniu w celu uchwycenia ruchów graczy i trajektorii piłki w 3D. System Track160 może być stosowany w obszarach przyszłości, takich jak analiza meczów, coaching, medycyna sportowa, oferty medialne i gaming.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Cablink Twin GI-19S 5m

Podwójny, biały przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink Twin GI-19S 5m....

14 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Konwerter Quad Fuba DEK 417 LTE

Markowy, poczwórny konwerter Universal LNB Quad Fuba z filtrem LTE....

175 zł Więcej...
reklama