reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Huawei z systemem Harmony OS typu open source [wideo]

dodano: 2019-08-12 14:48 | aktualizacja: 2019-08-12 15:02
autor: Jan Borejko | źródło: Huawei/broadbandtvnews.com

Harmony OS Huawei 360px.jpg Firma Huawei zaprezentowała własny system operacyjny o nazwie Harmony OS i pokazał pierwsze telewizory Honor z tym systemem. Harmony OS jest rozwijany od kilku lat. Wydaje się, że po potencjalnych problemach z dostępem do systemu operacyjnego Android firmy Google Huawei wzmógł starania o wprowadzenie własnego systemu operacyjnego.

Huawei
Harmony OS Huawei 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Huawei pokaże Harmony OS na Honor Vision TV, ale na razie Android pozostaje preferowanym mobilnym systemem operacyjnym dla smartfonów i tabletów Huawei.

Harmony został zaprojektowany do pracy na urządzeniach z tabletów, telefonów, smartwatche, samochodów i innych urządzeń, w tym inteligentnych telewizorów.

Huawei nie chce rezygnować z Androida, bo chce nadal współpracować ze swoimi amerykańskimi partnerami. Przejście na Harmony OS nastąpiłoby tylko wtedy, gdyby Huawei zabroniono korzystania z Androida - tak twierdzi Richard Yu, CEO Huawei Business Group.


Huawei ogłosił swoje pierwsze urządzenia zasilane Harmony OS: parę inteligentnych telewizorów o nazwie Honor Vision i Honor Vision Pro, które będą dostępne w sprzedaży w Chinach w przyszłym tygodniu.

Telewizory zawierają mikroukład Honghu 818 Huawei, 8-rdzeniowy procesor, który będzie przetwarzał obrazy widoczne na ekranie. Będą również zawierać 55-calowy wyświetlacz 4K i mogą być używane jako centrum inteligentnego domu, zgodnie z Gadgets360. Ekrany będą mogły przekazywać widzom informacje o pogodzie, mogą śledzić paczki i mogą być kontrolowane za pomocą smartfona.

Kiedy telewizory trafią do sprzedaży 15 sierpnia, Honor Vision będzie kosztować 3799  juanów (około 500 euro), natomiast Honor Vision Pro będzie sprzedawany w sprzedaży za 4799 juanów (około 620 euro).

 

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telekomunikacja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...
reklama