reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Elektryczne auto UV-4 od Kałasznikowa

dodano: 2019-08-13 11:09 | aktualizacja: 2019-08-13 11:51
autor: Jakub Sulisz | źródło: Kałasznikow Media

Kalasznikow auto elektryczne UV4360px.jpg Rosyjski koncern Kałasznikow - znany z karabinów AK-41 - podczas 7. Międzynarodowym Eurazjatyckim Forum Taxi (MEFT) w Moskwie zaprezentował samochód elektryczny UV-4 o czym poinformował na swojej stronie.

Kalasznikow media logos 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na VII Międzynarodowym Forum Eurazjatyckim „Taxi” (MEFT) w Moskwie grupa firm Kałasznikow przedstawiła samochód elektryczny UV-4 na rynek taksówek. Próbkę samochodu elektrycznego pokazano na wystawie najnowszych próbek wyspecjalizowanych samochodów przeznaczonych na taksówki. 

Samochód elektryczny UV-4 charakteryzuje się niskim ryzykiem pożaru i wybuchu w razie wypadku. Jest łatwy w użyciu i wymaga minimalnej konserwacji. Zaprojektowany został dla przedsiębiorstw, gdzie trzeba pokonywać znaczne odległości, a także dla firm oferujących samochody do wypożyczenia w mieście (car-sharing). 

Moc do 50 kW. Maksymalna prędkość, jaką może rozwinąć UV-4 wynosi 80 km/h. Zasięg  do 150 km. Samochód elektryczny UV-4 waży 650 kg. Jego długość wynosi 3,4 m, szerokość - 1,5 m, a wysokość - 1,7 m.

W dwudniowym programie biznesowym forum brali udział przedstawiciele władz federalnych i regionalnych, szefowie firm taksówkowych i pokrewnych branż, przedstawiciele zagranicznych i krajowych twórców innowacyjnych rozwiązań dla transportu taksówkami.
 
Przypomnijmy, że na międzynarodowym forum wojskowo-technicznym Army 2019 firma Kałasznikow zaprezentowała samochód elektryczny nowej generacji OVUM, który był kolejnym krokiem w rozwoju technologii pojazdów elektrycznych grupy firm. W samochodzie zainstalowano nowy system klimatyzacji i ogrzewania, a do jego działania zastosowano bardziej pojemny akumulator. OVUM jest wyposażony w nowe, regulowane zawieszenie i układ hamulcowy - ma też lepszą przekładnię.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ Optima HEVC HD+IP Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

299 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...
reklama