reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

FCC USA: 5G nie jest niebezpieczne dla zdrowia

dodano: 2019-08-12 16:02
autor: Jerzy Kruczek | źródło: FCC/The Verge

T-mobile-5G-znaczek-2018-360px.jpg Przedstawiciele amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) stwierdzili, że technologia 5G jest bezpieczna, a przepisy regulujące emisję fal radiowych nie muszą być zmieniane.

5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przewodniczący FCC, Ajit Pai, zaproponował tylko niewielkie zmiany w sposobie ustalania przez komisję, czy emisje fal radiowych są bezpieczne. Jednak zmiany te mają jedynie na celu ujednolicenie przepisów dla różnych rodzajów technologii, oświadczyła komisja. Nie są w żaden sposób zaostrzone, ponieważ obecne ograniczenia są już „jednymi z najbardziej rygorystycznych na świecie”.

Nigdy nie było przekonujących dowodów na to, że fale radiowe 5G są niebezpieczne, twierdzi komisja. Mimo że mają one wyższą częstotliwość niż fale radiowe używane dla 4G, pozostają w części widma fal radiowych, która nie uszkadza ludzkiego DNA - to tak zwane promieniowanie niejonizujące. Nawet emisje o wyższej częstotliwości stosowane w 5G generują mniej energii niż światło widzialne.

W rozmowie z reporterami „The Verge”, urzędnicy FCC powiedzieli, że nie ma przesłanek, które pozwalałyby stwierdzić, że fale radiowe 5G są mniej bezpieczne niż fale radiowe używane dla 3G lub 4G.

5G to skrót oznaczający technologię mobilną piątej generacji. W porównaniu z poprzednimi generacjami, 5G ma dawać m.in. większą prędkość przesyłania danych i mniejsze opóźnienia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

499 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX8 HD One

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem i Multistream...

149 zł Więcej...
reklama