reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraińska telewizja o szyfrowaniu na satelicie [wideo]

dodano: 2019-08-13 18:39
autor: RO | źródło: obob.tv

anteny satelitarne na Ukrainie Portal programu informacyjnego tsn.ua ukraińskiej telewizji 1+1 wyjaśnił szczegółowo w swoim wideo, dlaczego na początku 2020 roku dojdzie do zaszyfrowania wiodących kanałów komercyjnych z satelity. Ciekawy jest fakt, że decyzja nadawców była wielokrotnie odkładana, ale tym razem wydaje się, że została ostatecznie podjęta i od przyszłego roku nie będzie można oglądać wielu ukraińskich kanałów z satelity.

1+1 szyfrowanie sygnału


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oczywiście ukraińscy widzowie bardzo negatywnie oceniają decyzję grup medialnych w Internecie. Raz, że kanały telewizyjne zawsze były ogólnodostępne na satelicie, a dwa – duża liczba reklam nie zachęca do zakupu dedykowanego odbiornika. Istnieje jeszcze alternatywna możliwość odbioru – to naziemna telewizja cyfrowa w standardzie DVB-T2, która zawiera około 30 kanałów bezpłatnych, w tym wszystkie najważniejsze.

Niektórzy internauci zwracają też uwagę na obecną sytuację polityczną Ukrainy z Rosją. Trwa wojna informacyjna z Rosją na temat Donbasu. Niebawem mieszkańcy tego regionu zostaną pozbawieni odbioru najpopularniejszych kanałów ukraińskich. Pojawia się poważny problem ludności zamieszkującej tereny samozwańczych republik DNR i LNR - ludzie ci zostaną odcięci od głównych nadawców z Ukrainy. W tym samym czasie będzie można swobodnie odbierać państwowe kanały telewizyjne z Rosji z satelitów Eutelsat Hot Bird 13°E.

Tymczasem w programie tsn.ua wyjaśniono widzom, że szyfrowanie to wymagania współczesnego świata i warunek poprawy jakości programów telewizyjnych, a także zwiększenie bezpieczeństwa dystrybucji treści.


Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 600 zł Więcej...

Ogrzewacz anten Fuba DAA 780/850

Fuba AHZ 780/850 - ogrzewacz do anten satelitarnych Fuba DAA...

649 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama