reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-02-16 - 2020-02-17 - 2020-02-18

Anulowano transmisję meczu Ligi Europy na 2 minuty przed spotkaniem

dodano: 2019-08-14 16:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: telesputnik.ru/Match TV

Match! Pisaliśmy o tym, że 13 sierpnia o godz. 21:00 na rosyjskim kanale Match! TV (53°E - FTA - Multistream) będzie niekodowana transmisja rewanżowego meczu LM UEFA: FC Porto - FK Krasnodar. Okazuje się, że ta transmisja na tym kanale nie odbyła się wcale, bo klub FC Porto mimo podpisanej umowy odmówił dostępu do sygnału. Match! TV chce ukarania FC Porto za uniemożliwienie transmisji meczu miejscowego klubu z rosyjską drużyną FK Krasnodar. Los chciał, że FC Porto odpadło z Champions League, bo przegrało 2:3, a co ciekawe do 57 min. rosyjska drużyna wygrywała w Porto 3:0. Odpadnięcie FC Porto to duża niespodzianka!

Match!


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Gavriil Gordeev, twórca kanału telewizyjnego Match! TV, zaproponował ukaranie portugalskiego klubu piłkarskiego FC Porto za zakłócenie transmisji w Rosji meczu 3. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów.

Przypomnijmy, że we wtorek 13 sierpnia kanał Match! TV został zmuszony do anulowania transmisji meczu między FC Porto a FK Krasnodar na 2 minuty przed spotkaniem. Oficjalne oświadczenie Match! TV wyjaśnia, że ​​prawa telewizyjne do transmisji meczu należą do klubu FC Porto. Pomimo zgodności wszystkich warunków i istnienia podpisanej umowy na półtorej godziny przed meczem klub z Porto zmienił warunki i odmówił dostępu do sygnału tego meczu. Kanał Match! TV pokazał nawet dokumenty świadczące o posiadaniu praw.

Z powodu dużej ilości informacji, plotek i spekulacji na temat transmisji gry powrotnej między Porto i Krasnodarem w dniu 13 sierpnia, w ramach 3 rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów, dyrektor kreatywny Match TV Gavriil Gordeev wydał oficjalne oświadczenie:

- Początkowo FC Porto nalegało na sprzedaż praw telewizyjnych do meczu za 200 tys. euro, czyli 10 razy więcej niż ceny rynkowe. W wyniku długich negocjacji oraz w związku z dużym zainteresowaniem widzów, Match TV wyraziło gotowość do nabycia praw telewizyjnych za 50 tys. euro, choć koszt ten był zdecydowanie zbyt wysoki. Odpowiednia kwota została zapisana w umowie.

Ta sama umowa przewidywała, że ​​Match TV powinna zapłacić do 1 września 2019 r. (opublikowano zdjęcie na stronie Match TV). Wynika to z faktu, że aby dokonać płatności walutowej zgodnie z ustawodawstwem Federacji Rosyjskiej, konieczne jest przygotowanie szeregu dokumentów. Umowa nie zawiera żadnych klauzul dotyczących terminu obowiązkowej zapłaty 1,5 godziny przed rozpoczęciem meczu (ten warunek jest trudny do wyobrażenia w jakiejkolwiek umowie jako całości).

Warunki płatności określone w umowie z FC Porto.
Jednocześnie FC Porto zapewniło Match TV wszystkie parametry niezbędne do uzyskania dostępu do sygnału telewizyjnego ze stadionu Dragau. Jednak o godzinie 20:20 czasu moskiewskiego otrzymaliśmy list od strony portugalskiej, w którym wykonawcy, odnosząc się do prezesa klubu, anulują umowę dotyczącą warunków płatności i żądają zapłaty przed meczem. Wraz z otrzymanym listem dostęp do sygnału telewizyjnego został zablokowany.

List do FC Porto
Oczywiście w tak krótkim czasie nie mogliśmy w żaden sposób przelać wymaganej kwoty z banalnego powodu: wszystkie banki zostały już zamknięte. Aby rozwiązać ten problem, zaoferowaliśmy FC Porto różne opcje, w tym dostarczenie korporacyjnej karty bankowej, z której Portugalczycy mogliby sami odpisać wymaganą kwotę, ale odmówili, a zatem nie mieliśmy technicznej możliwości pokazania meczu.


W rezultacie klub Krasnodar pokazał mecz na żywo na swoim kanale Youtube - za darmo, ponieważ znalazł sponsorów. Teraz kierownictwo rosyjskiego kanału próbuje dociec czy można znaleźć możliwość wszczęcia postępowania sądowego przeciwko FC Porto.

Ogólne zamieszanie w meczami eliminacyjnymi Ligi Mistrzów i Ligi Europy powinno zmusić UEFA do narzucenia klubom i nadawcom jasnych zasad sprzedaży praw, także na tym poziomie rozgrywek, aby takie niezrozumiałe sytuacje już się nie zdarzały.

Źródło: matchtv.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Futbol w TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Single BEST HG 101 Ultra Black 0,1dB

Najwyższej jakości konwerter Universal Single LNB o współczynniku szumów 0,1...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...
reklama