reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Fashion TV pozywa rosyjskiego nadawcę

dodano: 2019-08-14 16:58
autor: Jan Borejko | źródło: telesputnik.ru

Fashion TV Fashion TV - międzynarodowy kanał telewizyjny, poskarżył się na pracę rosyjskiego przedstawicielstwa i wniósł pozew zakazujący używania tej marki. Rosyjski operator kanału - Rostelecom usunął już kanał telewizyjny ze swoich pakietów i to zanim przystąpił do rozwiązania sytuacji.

https://i.ytimg.com/vi/VRVipuXL1QA/maxresdefault.jpg
Fashion TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
FashionTV LLC, rosyjski nadawca Fashion TV, został pozwany przez Fashion TV Programmgesellschaft do zakazu używania znaków towarowych, w tym słownego oznaczenia Fashion TV i charakterystycznego logo w formie litery F na diamencie, bez zgody właściciela praw autorskich, napisał serwis Kommiersant.

Według Kommiersanta, Andrei Drozdow - dyrektor generalny i właściciel FashionTV, powód próbuje zakazać firmie nadawania kanału. Fashion TV Programmgesellschaft nie korzysta z tego kanału w Rosji samodzielnie i dlatego nie może przedstawić tego typu wymagań. 

Spółka FashionTV LLC została założona w 2007 roku. Firma zawarła umowę z Fashion TV Russia na dystrybucję Fashion TV Network i Fashion TV HD, która nadal obowiązuje. Według bazy danych Kontur Focus, to Andrey Drozdov jest jedynym założycielem spółki akcyjnej. W 2017 r. przychody firmy wyniosły 22,3 mln rubli, strata netto wyniosła 19,3 mln rubli.

Wcześniej Roskomnadzor wystąpił z roszczeniami przeciwko rosyjskiemu nadawcy kanału. Na początku roku agencja ustaliła, że ​​Fashion TV Russia posiada wszystkie prawa do kanału jako całości, a Fashion TV jest upoważnione do rozpowszechniania kanału tylko w Federacji Rosyjskiej. W związku z tym firma z Brytyjskich Wysp Dziewiczych „pośrednio kontroluje działalność Fashion TV LLC i faktycznie decyduje o jej decyzjach” z naruszeniem prawa medialnego.

Kanał Fashion TV zawiesił już nadawanie w sieciach via Rostelecom z napisem „do czasu rozwiązania problemów prawnych”. Sytuacja jest kontrowersyjna i niejednoznaczna. Jednocześnie operator nie planuje rozwiązania umowy z FashionTV, ale przyznaje się do jej zmiany lub rozwiązania, jeżeli na przykład dojdzie do próby znaczącej zmiany zawartości kanału.

Co ciekawe, sytuacja Fashion TV w Europie Wschodniej wygląda tak, że w Rosji Fashion TV jakby się wycofuje z tego rynku, a za to we wrześniu ruszy lokalna wersja Fashion TV na Ukrainie.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

149 zł Więcej...
reklama