reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tajemnice czarnych skrzynek” we wrześniu na BBC Brit

dodano: 2019-08-20 10:27
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

BBC Brit z Bin 360px.jpg Kanał BBC Brit przyjrzy się męskiej hardości z nieco innej strony, zabierając nas na szkolenie przynależącego do brytyjskiej armii elitarnego pułku spadochroniarzy zwanego potocznie Paras. 3-odcinkowa seria „Paras: jednostka specjalna” (premiera: 16 września, godz. 22:30) to realizowany 12 miesięcy dokument o morderczym, 28-tygodniowym kursie wytrzymałościowym stojącym przed mężczyznami, którzy marzą o dołączeniu do zespołu „Czerwonych Diabłów”.

Tajemnice czarnych skrzynek BBC Brit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tajemnice czarnych skrzynek
Po każdej katastrofie lotniczej eksperci badają wrak oraz rejestratory parametrów lotu w poszukiwaniu podłoża tragedii. Robią to, by zapobiec kolejnym tego typu zdarzeniom. Program ma podobny cel. W każdym z odcinków technicy przyglądają się tragicznym wypadkom w historii lotnictwa i analizują ich przyczyny: ekstremalne warunki pogodowe, błąd pilota, atak terrorystyczny, awarię systemu oraz wiele innych. W programie wspomnienia ocalałych pasażerów, pilotów, świadków zdarzeń, komentarze ekspertów i naukowców oraz rekonstrukcje ostatnich minut lotu za pomocą symulacji komputerowych. Rozważania specjalistów prowadzą zazwyczaj do jednego wniosku – niemożliwe wydaje się całkowite wyeliminowanie błędu ludzkiego.
Od soboty 14 września, godz. 22:00


Paras: jednostka specjalna
Realizowany przez 12 miesięcy dokument przybliża codzienność żołnierzy aspirujących do przynależącego do brytyjskiej armii elitarnego pułku spadochroniarzy zwanego potocznie Paras. Droga do Parachute Regiment nie jest prosta. W kolejnych odcinkach śledzimy, jak młodzi mężczyźni, często jeszcze nastolatkowie, przechodzą morderczy, 28-tygodniowy kurs wytrzymałościowy, który może dać im możliwość założenia upragnionego czerwonego beretu. 

Rekruci mówią otwarcie o swoich doświadczeniach z wyczerpującego treningu, wymagających próbach charakteru, przed którymi są stawiani. Przyglądamy się także pierwszym wyzwaniom wybrańców zakwalifikowanych do elitarnej jednostki. Program pozwala poznać tajniki jedynej w swoim rodzaju kultury Paras. 
Od poniedziałku 16 września, godz. 22:30
 

11 września: jaka jest prawda
Czy mamy pewną odpowiedź na pytanie, co rzeczywiście wydarzyło się 11 września 2001 roku?

Od czasu tragedii teorie spiskowe – niektóre wiarygodne, inne co najmniej dziwne – nadal krążą. Multimilioner Jimmy Walter jest przekonany, że Amerykanów zaatakował ich własny rząd, by pobudzić przemysł obronny. Wyjaśnia on, że wieże zostały zniszczone za pomocą materiałów wybuchowych, a obrazy uderzających w nie samolotów to efekt pracy grafików komputerowych. Rząd Stanów Zjednoczonych miał podobno wiele powodów, by zaaranżować taki atak. Twórcy dokumentu nie skupiają się jednak wyłącznie na takich teoriach. Wokół tragicznego zdarzenia nadal jednak krąży wiele tajemnic. Bliscy ofiar tej tragedii podnoszą, że administracja USA przedłożyła stosunki z Arabią Saudyjską ponad życie swoich obywateli. Byli pracownicy rządowi zauważają z kolei, że atakom można było zapobiec, a liczne błędy agencji wywiadowczych po cichu zostały zamiecione pod dywan. Gdzie leży prawda?
Środa 11 września, godz. 23:30


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X FBC Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 390 zł Więcej...

LNB Single BEST HG 101 Ultra Black 0,1dB

Najwyższej jakości konwerter Universal Single LNB o współczynniku szumów 0,1...

35 zł Więcej...
reklama