reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Brytyjska inicjatywa dot. pirackiego streamingu

dodano: 2019-08-20 12:35
autor: HP | źródło: FACT/Premier League

piractwo_streaming_360px.jpg W lipcu 2019 r. śledczy z brytyjskiej organizacji ochrony własności intelektualnej FACT (Federation Against Copyright Theft) i brytyjskich organów ścigania wkroczyli do 16 lokali w Wielkiej Brytanii, wręczając zawiadomienia o zaprzestaniu pirackich działań osobom podejrzanym o dostarczanie nielegalnych transmisji sportowych. Inicjatywa ta dotyczyła zablokowania pirackiego streamingu.

FACT
Fact Streaming UK piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Inicjatywa polegała na współpracy angielskiej ligi piłkarskiej Premier League i organizacji FACT, której celem było zapobieganie nielegalnemu streamingowi z transmisjami sportowymi w Wielkiej Brytanii i na całym świecie przed sezonem piłkarskim 2019/20.

FACT współpracuje z brytyjską, rządową agencją wywiadowczą (Government Agency Intelligence Network - GAIN) w celu gromadzenia danych wywiadowczych na temat zorganizowanych grup przestępczych (OCG) związanych z tą nielegalną działalnością i zakłócania ich działania. Dzięki wsparciu Zespołów ds. Zakłóceń Regionalnej Organizacji ds. Przestępczości (tzw. ROCU), ta ostatnia działalność była skierowana do podejrzanych, którzy promowali nieautoryzowany dostęp do treści telewizyjnych premium. Ta działalność piracka niekorzystnie wpływa na nadawców i właścicieli praw w Wielkiej Brytanii i na całym świecie, powodując znaczne szkody finansowe. Podczas gdy wszystkie odwiedzane osoby działały na stosunkowo niskim poziomie, inicjatywa miała na celu uniemożliwienie im dalszej działalności przestępczej i powstrzymanie innych przed dalszym zaangażowaniem się.

Inicjatywa podkreśla efektywne partnerstwo między organami ścigania i sektorem prywatnym, umożliwiając skoordynowane działania regionalne i krajowe. Dane wywiadowcze zostały udostępnione wielu agencjom i organom publicznym, w tym HMRC i Urzędowi ds. Własności Intelektualnej. Planowane są dalsze działania o podobnym charakterze.

FACT i Premier League będą nadal monitorować wszelkie ciągłe wykroczenia i będą eskalować działania w zakresie egzekwowania prawa dla przestępców, którzy nie zrezygnują po pierwszym ostrzeżeniu.

Ta akcja jest wynikiem serii udanych postępowań prowadzonych przez FACT we współpracy z Premier League. W marcu 2019 r. 3. sprzedawców nielegalnych urządzeń do streamingu otrzymało łącznie 17 lat więzienia za lewe transmisje Premier League. Były to jedne z najdłuższych wyroków za przestępstwa związane z piractwem.

- To tylko jedna z taktyk, jakie stosujemy wobec osób popełniających przestępstwa, które mają wpływ na posiadaczy praw sportowych i nadawców - powiedział Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT.

- Mamy program ciągłej działalności ukierunkowanej na różne elementy globalnego krajobrazu piractwa, z uwzględnieniem skali przestępstw, aby zastosować najbardziej skuteczną i proporcjonalną reakcję.

- Przekaz jest jasny:jeśli jesteś w jakikolwiek sposób zaangażowany w świadczenie nielegalnych usług przesyłania strumieniowego, na dowolną skalę, nie jesteś niewidoczny ani odporny na działania ze strony FACT, właścicieli praw i organów ścigania. 

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim jednostkom policji i GAIN za pomoc w tej udanej inicjatywie i czekamy na dalszą współpracę w przyszłości.

- W tym przypadku te zawiadomienia o zaprzestaniu i zaniechaniu mają na celu podkreślenie prawdziwej szkody, jaką wyrządzają ci, którzy próbują szybko zarobić na nielegalnym streamingu. Ich działania zasilają szerszą nielegalną branżę, która nie tylko zaprzecza ekonomii milionów ludzi zarówno pod względem kradzieży praw autorskich, jak i niezgłoszonego dochodu, ale stanowi bezpośrednie zagrożenie dla naszych społeczności ze względu na brak kontroli rodzicielskiej i bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Ten rodzaj działalności jest często trybikiem w większej maszynie przestępczej, często ostatecznie finansując narkotyki, broń i handel ludźmi. 


Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ Optima Combo HEVC HD+IP Multistream

Mały, satelitarno-kablowo-naziemny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...
reklama