reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwsza holograficzna transmisja live przez 5G [wideo]

dodano: 2019-08-20 23:00
autor: Jan Borejko | źródło: Vodafone Portugal/pplware

vodafone portugal 5g holografia 360px.jpg Vodafone Portugal i portugalski publiczny nadawca TVI połączyły siły, aby wspólnie przeprowadzić pierwszą holograficzną transmisję live przez 5G, którą Vodafone określił jako „bezprecedensowy kamień milowy dla Portugalii”. Zobacz wideo telewizji TVI z transmisji.

Portugal Vodafone 5G TVI holografia 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisja programu na żywo „Jornal das 8” w TVI, prezentowana przez José Alberto Carvalho, została przesłana ze studia TVI za pośrednictwem sieci Vodafone 5G do oddalonego o 400 km miejsca Festiwalu Vodafone Paredes de Coura.

Portugalski Vodafone pozyskał na czas transmisji 100 MHz widma w paśmie 3,6 GHz od regulatora ANACOM i wykorzystał sprzęt swojego partnera technologicznego: Ericsson AIR 6488 5G. Vodafone Portugal podwoiło też swoją normalną pojemność 4G na terenie samego festiwalu.

Vodafone twierdzi, że operacja z udziałem ponad 70 pracowników wymagała użycia dwóch studiów telewizyjnych, z których jedno zostało stworzone od podstaw w Vila de Paredes de Coura i aż 7 tygodni przygotowań.

W studiu TVI obraz prezentera został zarejestrowany w jakości HD przy 60 kl/s i przesłany przez sieć komórkową Vodafone 5G do studia Paredes de Coura, gdzie został zdekodowany w 3D do projektora holograficznego i transmitowany na żywo z powrotem do Queluz, aby umożliwić zobaczenie José Alberto Carvalho jak żywego na scenie festiwalu.

Vodafone poinformował, że podczas transmisji na żywo osiągnął opóźnienie poniżej 10 milisekund, umożliwiając nieprzerwaną dwukierunkową komunikację podczas całego wydarzenia.

Podczas Festiwalu Vodafone Paredes de Coura, który trwał od 14-17 sierpnia 2019 r., występowali tacy artyści jak The National, New Order, Patti Smith, Suede, Father John Misty i Car Seat Headrest.


 

Źródło: sapo.pt 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama