reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nakaz sądowy przeciwko pirackiemu Vader Streams

dodano: 2019-08-21 11:04 | aktualizacja: 2019-08-21 13:29
autor: HP | źródło: Alliance for Creativity and Entertainment (ACE)

Vader Streams piractwo IPTV 360px.jpg Alliance for Creativity and Entertainment (ACE) - globalna koalicja zajmująca się ochroną rynku prawnego i ograniczeniem piractwa internetowego - uzyskała od Sądu Federalnego w Kanadzie stały nakaz sądowy przeciwko Vader Streams, głównemu dostawcy pirackich treści filmowych i telewizyjnych. ACE uzyskało pełne zawieszenie działalności Vader Streams (serwis zamknięto w maju 2019 r.), a pirackiemu operatorowi IPTV nakazano zapłacić 10 mln dol. odszkodowania.

Vader Streams iptv piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Vader Streams  był kluczowym elementem skomplikowanej sieci piractwa IPTV, która do niedawna dostarczała ponad 200 sprzedawcom pirackich treści nieautoryzowany dostęp do 1300 kanałów telewizyjnych na żywo oraz biblioteką do 2400 filmów i 350 programów telewizyjnych. To był prawdziwy gigant na pirackim rynku - jego zamknięcie to wielki sukces w walce z piractwem. Prawdopodobnie z tego serwisu pośrednio lub nieświadomie korzystało wielu polskich użytkowników urządzeń Kodi.

Pirackie transmisje telewizyjne z Vader Streams obejmowały wydarzenia na żywo, kanały sportowe, kanały PPV (pay-per-view) i płatne kanały premium. Internet Protocol Television (IPTV) odnosi się do dostarczania programów za pośrednictwem sieci protokołu internetowego (IP), jednego z fundamentów legalnej gospodarki strumieniowej, gdy treść jest odpowiednio licencjonowana.

Nakaz wydany przez Sąd Federalny w Kanadzie wymaga od Vader Streams:
  • umożliwienia przejęcia kontroli administracyjnej nad całą infrastrukturą piracką Vader Streams.
  • całkowitego zaprzestania opracowywania, prowadzenia, promowania lub sprzedaży subskrypcji nieautoryzowanych lub nielicencjonowanych kanałów pirackich.
  • całkowitego zaprzestania opracowywania, aktualizacji, hostowania lub promowania dodatków lub repozytoriów Kodi, które umożliwiają dostęp do pirackich treści.

- To zdecydowane i odpowiednie działanie Sądu Federalnego jest wyraźnym dowodem na to, że kanadyjski system prawny jest przygotowany do podjęcia niezbędnych kroków w celu zwalczania kradzieży treści - powiedział Robert Malcolmson, wiceprezes ds. prawnych i relacji rządowych, Bell Canada.

- Nielegalne usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Vader Streams, powodują poważne szkody dla twórców i dystrybutorów, całego sektora nadawczego i kulturalnego, a ostatecznie konsumentów w Kanadzie.


Postanowienie sądu w Kanadzie dotyczące Vader Streams kontynuuje skuteczne działania egzekucyjne ACE, które bezpośrednio eliminują zagrożenie ze strony sprzedawców urządzeń pirackich oraz nielegalnych aplikacji i usług streamingowych. Należą do nich sukcesy w sprawach TickBox i Dragon Box oraz zamknięcie wielu pirackich aplikacji i dodatków.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

850 zł Więcej...

Konwerter Octo Opticum Robust

Konwerter typu Universal marki Opticum o wsp. szumów ... 0,1dB...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...
reklama