reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Luka w zabezpieczeniach: dane biometryczne milionów ludzi w sieci

dodano: 2019-08-22 14:25
autor: HP | źródło: netzpolitik.org

Biostar 2 biometryczne dane 360px.jpg Okazuje się, że pewna firma ochroniarska, której platforma jest również wykorzystywana przez policję i agencje rządowe, przechowała dane biometryczne milionów ludzi w postaci niezaszyfrowanej. Specjaliści do spraw bezpieczeństwa mieli dostęp do odcisków palców, zdjęć i osobistych haseł wielu osób, a nawet wymieniali dane. Prawda jest taka, że identyfikacja biometryczna może zostać łatwo złamana i wykorzystana przez przestępców, jeśli biometryczne dane nie zostały właściwie zabezpieczone podczas przechowywania.

Biostar 2 biometryczne dane 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zespół śledczy z vpnMentor odkrył tego typu lukę przy przechowywaniu danych biometrycznych w południowokoreańskiej firmie Suprema. Ich platforma BioStar 2 umożliwia firmom identyfikację osób z rozpoznawaniem twarzy i odcisków palców oraz przypisywanie praw dostępu do bezpiecznych obszarów w budynkach. Okazuje się, że z tego systemu korzysta m.in. brytyjska policja, wiele banków i firm ochroniarskich.

Zespół prowadzony przez izraelskich specjalistów ds. bezpieczeństwa Noam Rotem i Ran Locar uzyskał dostęp do 23 gigabajtów poufnych danych. To ponad 27 mln rekordów zawiera dane biometryczne pracowników, ich poziomy bezpieczeństwa i uprawnienia oraz niezaszyfrowane nazwy użytkowników i hasła. Oprócz braku szyfrowania badacze skrytykowali prostotę haseł. Jak to zwykle odkryto banalne hasła, takie jak „Password” lub „abcd1234”. Informacje o rozpoznawaniu twarzy i odciski palców były przechowywane w wersji niezaszyfrowanej. Luka ta mogła zostać wykorzystana do kontroli systemów bezpieczeństwa obiektów, których dotyczy problem, tworzenia nowych zestawów danych i uzyskiwania dostępu do obiektów, których dotyczy problem.

Do czego mogą posłużyć nieszyfrowane dane biometryczne?
Dzięki skradzionym odciskom palców i zdjęciom twarzy przestępcy mogą łatwo ukraść czyjąś tożsamość, wybrać pieniądze z wybranych bankomatów, itd. Przybywa możliwości jakie otwierają się przed przestępcami umiejącymi wykorzystać dane biometryczne.

Po znalezieniu danych naukowcy poinformowali Suprema o luce w zabezpieczeniach. Jednak firma Suprema nie bardzo była chętna do współpracy z naukowcami, którzy wskazali lukę, nie chciała odpowiadać na maile, a rozmowa telefoniczna kończyła się rozłączeniem połączenia. 13 sierpnia 2019 r. biometryczna luka bezpieczeństwa w Korei została zamknięta. Ciekawe czy inne tego typu systemy jak np. BioStar 2 zostały jakoś zabezpieczone?

Źródło: netzpolitik.org 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kradzież danych


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

420 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama