reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat Viasat History we wrześniu

dodano: 2019-08-26 10:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat Viasat History

Polsat Viasat History Egipt Wrzesień w kanale Polsat Viasat History upłynie pod znakiem II Wojny Światowej: „Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorze”, „80. rocznica wybuchu II wojny światowej”. Dodatkowo zapraszamy na dokumenty poświęcone Egiptowi - „Piramidy: zagadka rozwiązana”, „Spotkania ze starożytnym Egiptem”.

Polsat Viasat History II Wojna Światowa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorze
Program ukazuje historię II wojny światowej przez pryzmat dziesięciu najważniejszych momentów tego wielkiego konfliktu. Trzymająca w napięciu narracja w połączeniu z wyjątkowymi, koloryzowanymi materiałami filmowymi i wypowiedziami najwyższej klasy ekspertów z całego świata zapewni zupełnie inną percepcję tego jednego z najważniejszych okresów w historii ludzkości.
Premiera: codziennie od niedzieli 1 września, godz. 21:00

Nil: 5 tysięcy lat historii
Bettany Hughes wyrusza w niezwykłą podróż przez historię i najciekawsze miejsca starożytnego Egiptu. Na pokładzie dahabiji — wąskiego statku pływającego po Nilu — pokona niemal 1600 kilometrów z Kairu do Wysokiej Tamy Asuańskiej, po drodze zatrzymując się w najpiękniejszych i najbardziej znanych okolicach. Od starożytnych plotek o życiu seksualnym sławnych i bogatych po bliskie spotkanie z babką faraona Tutanchamona: barwna podróż połączy tajemnice, odkrycia, piękne widoki i bardzo współczesne spotkania, aby ukazać szeroką perspektywę wyjątkowej historii starożytnego Egiptu.
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 2 września, godz. 22:05

80. rocznica wybuchu II wojny światowej
We wrześniu czeka nas ważna rocznica: dokładnie 80 lat temu wybuchła II wojna światowa. Hitlerowskie Niemcy napadły na Polskę, co doprowadziło do wypowiedzenia im wojny przez Francję i Wielką Brytanię. Zapraszamy na najlepsze programy dotyczące tego wydarzenia — największego i najbardziej brzemiennego w skutkach konfliktu w dziejach ludzkości.
W każdą niedzielę września od 1 września, godz. 6:05
 

Piramidy: zagadka rozwiązana
To, w jaki sposób zbudowano egipskie piramidy, do dziś pozostaje tajemnicą, a wiele piramid i pozostałości po nich wciąż jeszcze czeka na odkrycie. Egiptolodzy i archeolodzy stworzyli nowe narzędzie, które na podstawie zdjęć lotniczych dostarcza nowych wskazówek na temat położenia, kształtu i zmian, jakie przeszły te budowle. Zobaczymy, jak naukowcy badają w ten sposób dziewięć piramid — między innymi schodkową piramidę Dżosera, piramidy w Gizie i mało znaną nekropolię Abu Roasz. Program pomaga odkryć tajemnice piramid i odtworzyć obraz Egiptu tak, jak wyglądał on 5 tysięcy lat temu.
Poniedziałek 30 września, godz. 22:15

Spotkania ze starożytnym Egiptem
Zapraszamy na premiery nowych programów opowiadających o dziejach starożytnego Egiptu: „Nil: 5 tysięcy lat historii" i „Piramidy: rozwiązana zagadka". Przy okazji przypomnimy także inne produkcje dotyczące Egiptu, takie jak „Tajemnice piramid", „Wielkie zagadki starożytnego Egiptu" czy „Napoleon: kampania egipska".
W dni powszednie od poniedziałku 2 września, godz. 22:05

Skandale na niedziele
Tajemnice, intrygi, oskarżenia o lubieżność, chciwość i nadużywanie władzy — to wszystko historie stare jak świat. Podczas gdy na kanale Epic Drama można będzie obejrzeć premierowe odcinki trzeciego sezonu serialu „Rozpustnice", na Polsat Viasat History zajmiemy się historycznymi skandalami w najwyższych warstwach społecznych.
W każdą niedzielę od 15 września, godz. 21:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...
reklama