reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przyłapano na sharingu mieszkańców pow. sieradzkiego

dodano: 2019-08-25 19:13 | aktualizacja: 2019-08-26 11:04
autor: HP | źródło: policja.gov.pl

Cardsharing_stop_SK_360px.jpg Policjanci z Sieradza i Łodzi przerwali proceder sharingu dwóch mieszkańców powiatu sieradzkiego. Rozpowszechniali oni nielegalnie sygnał telewizyjny platform satelitarnych za pomocą sieci internetowej. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia.

czaszka piractwo sharing


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
22 sierpnia 2019 r. funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi wraz z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Sieradzu oraz specjalistą ze Stowarzyszenia „Sygnał” weszli do mieszkań dwóch mieszkańców powiatu sieradzkiego.

Powodem tej niezapowiedzianej wizyty były poczynione wcześniej ustalenia, że mogli oni nielegalnie umożliwiać za pośrednictwem sieci internetowej korzystanie z płatnych kodowanych programów telewizji cyfrowej. W trakcie przeszukania u 52-letniego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli dekoder podłączony do Internetu, którego ustawienia wskazywały, że był również używany jako serwer do card sharingu, czyli wymiany uprawnień z innymi odbiorcami, którzy w ten sposób mieli piracki dostęp do płatnej telewizji.

Podobna sytuacja miała miejsce w trakcie przeszukania u drugiego z mężczyzn.
Przedstawiciel stowarzyszenia „Sygnał” wstępnie wyliczył straty na kwotę nie mniejszą niż 10 tys. zł.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do sieradzkiej komendy policji, gdzie usłyszeli zarzuty z Ustawy o Ochronie Niektórych Usług Świadczonych Drogą Elektroniczną z 5 lipca 2002 r., za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.gov.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Konwerter Quad Fuba DEK 417 LTE

Markowy, poczwórny konwerter Universal LNB Quad Fuba z filtrem LTE....

175 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...
reklama