reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kulinarne nowości w jesiennej ramówce TVP2

dodano: 2019-08-27 10:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

Najgorszy kucharz Jesień w TVP to wiele nowości, w tym oryginalne programy kulinarne: „Najgorszy kucharz” prowadzony przez Dariusza Kuźniaka i Marcina Kuca, „Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?” oraz „Gotowi do gotowania. Start!” z Marzeną Rogalską w roli prowadzącej.

Najgorszy kucharz


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najgorszy kucharz
emisja: TVP2, czwartek, godz. 20:50, od 12 września

Nowy, nietypowy program kulinarny TVP2, w którym najgorsi kucharze w Polsce trafią pod skrzydła dwóch mistrzów kuchni, by nauczyć się gotowania na profesjonalnym poziomie i z kulinarnych ignorantów zmienić się w prawdziwych pasjonatów.

„Najgorszy kucharz” to jedyny program w Polsce dla tych, którzy naprawdę nie potrafią gotować! Tutaj im gorzej, tym lepiej. Ale tylko do czasu. Najgorsi kucharze, zgłoszeni przez zniecierpliwionych mężów, żony, partnerów życiowych oraz wiecznie głodne dzieci, przez dziesięć tygodni, pod okiem dwóch profesjonalnych kucharzy, będą zgłębiali tajniki gotowania, a najlepszy z nich zdobędzie wysoką nagrodę pieniężną!

16 uczestników, podzielonych na dwie drużyny, pod wodzą dwóch mentorów – Dariusza Kuźniaka i Marcina Kuca, nauczy się podstaw gotowania oraz posługiwania się sprzętami i narzędziami kuchennymi, o istnieniu których nawet nie mieli pojęcia. Będzie zaskakująco, ale przede wszystkim zabawnie. Kulinarne antytalenty będą rywalizować między sobą w kuchennych konkurencjach, a szefowie oraz goście specjalni będą oceniać ich umiejętności. Motywacją do ciężkiej pracy i chęci nauki będzie przede wszystkim satysfakcja, radość bliskich, ale i atrakcyjna, finansowa nagroda główna. Ten, kto poczyni najszybsze postępy i nabędzie najwięcej umiejętności, zostanie wybrany przez profesjonalne jury zwycięzcą programu „Najgorszy Kucharz”.

„Najgorszy Kucharz” to polska wersja formatu „Worst Cooks”, należącego do All3Media. Show produkowany był w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych, gdzie wyemitowano już szesnaście sezonów tego programu.

Zobacz zwiastun programu „Najgorszy kucharz”.


Gotowi do gotowania. Start!
emisja: TVP2, od poniedziałku do piątku, godz. 18:30, od 9 września

„Gotowi do gotowania. Start!” to pełne życia show, w którym dwie drużyny, w każdej dwie osoby: profesjonalny szef kuchni oraz miłośnik gotowania – mają jedynie 20 minut, by przygotować smaczne i kreatywne danie z produktów dostępnych w sieci sklepów Biedronka o łącznej wartości nie większej niż 25 złotych. Program jest przygotowany w pełnej współpracy z partnerem – Jeronimo Martins, właścicielem sieci sklepów Biedronka.

Obecna w studiu publiczność na końcu każdego odcinka oceni potrawy przygotowane przez drużyny i zagłosuje na najlepsze dania. Zwycięzcą odcinka jest kulinarny amator, który wraz z profesjonalnym szefem kuchni tworzy drużynę. Nagrodą w programie jest voucher na zakupy w sieci sklepów Biedronka – sponsora i partnera programu.
 

„Gotowi do gotowania. Start!” to pełne humoru show prowadzone przez miłośniczkę dobrej kuchni Marzenę Rogalską, z pomysłami na codzienne, smaczne i pełne fantazji obiady przygotowane w krótkim czasie! To codzienna porcja kulinarnych inspiracji i praktycznych porad dla widzów.

Uczestników amatorów w ich kulinarnych zmaganiach wspierać będą profesjonalni szefowie kuchni: Marco Ghia, Adriana Marczewska, Michał Bałazy, Dominika Wójciak, Piotr Ostrowski oraz Charles Daigneault, którzy odkryją przed widzami tajniki sztuki kulinarnej, prezentując cały wachlarz swoich możliwości.

Program „Gotowi do gotowania. Start!” jest oparty na zagranicznej, sprawdzonej formule. Do tej pory był emitowany m.in. w Wielkiej Brytanii (BBC Two), Włoszech (Rai 1) Norwegii, Francji, Niemczech, Brazylii, USA, gdzie cieszył się ogromną popularnością. Sponsorem i partnerem programu jest Jeronimo Martins Polska S.A. – właściciel sieci sklepów Biedronka.


Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?
emisja: TVP2, od poniedziałku do piątku, godz. 18:55, od 9 września

„Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?” to nowy, elektryzujący reality show o tematyce kulinarnej, w którym rywalizować będą ze sobą zespoły złożone z synowych i teściowych. W każdym tygodniu w szranki staną 4 dwuosobowe zespoły, które będą zapraszać się nawzajem na przygotowane przez siebie mini przyjęcia w formie obiadu lub kolacji. Wszystkie pary będą miały takie same możliwości, aby zabłysnąć wśród gości: ten sam budżet i ten sam czas na organizację przyjęcia. W każdym zespole z góry będzie też określony podział zadań: synowa będzie musiała zrobić zakupy, ugotować wymyślone przez teściową dania, nakryć do stołu i podać kolację gościom, natomiast teściowa będzie wszystkim zarządzać i przyjmować gości, którymi będą pozostałe uczestniczki programu – teściowe. Goście ocenią przygotowane przyjęcie i dania przyznając punkty od 1 do 10. W finale tygodnia zwycięży ta para (synowa i teściowa), która od rywalek otrzyma największą liczbę punktów, a w nagrodę panie otrzymają 10 tysięcy złotych do podziału.

W nowym, kulinarnym reality show widzowie TVP2 obserwować będą zmagania kobiet, które łączy, ale równie często dzieli jeden ukochany mężczyzna – syn i mąż. Jak teściowe i synowe poradzą sobie z gotowaniem, zakupami i przyjmowaniem gości? Czy będą miały podobny gust, czy może każda z nich będzie chciała wszystko zrobić „po swojemu”? Czy w obliczu wyzwania uda im się uniknąć napięć i sporów? W programie zobaczymy dwa pokolenia pań, dwa różne pomysły na dom, na kuchnię, gotowanie, gospodarowanie finansami czy przyjmowanie gości. Zobaczymy, kto tak naprawdę rządzi w naszych domach i kuchniach.
 

Zobacz zwiastun programu „Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

299 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...
reklama