reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Test dekodera 4K od T-Mobile

dodano: 2019-08-28 11:45 | aktualizacja: 2019-08-28 15:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 7-8/2019

T-Mobile dekoder 4K HDR Kaon KSTB6077 Po zaoferowaniu w kwietniu dekodera 4K przez operatora telefonii komórkowej Play, na podobny krok zdecydowała się konkurencyjna sieć T-Mobile. Wprowadzeniu tego nowego urządzenia (Kaon KSTB6077) dnia 28 czerwca towarzyszyło uruchomienie zupełnie nowej oferty pod nazwą Magenta 1 – pakietu usług mobilnych, internetu światłowodowego i rozrywki. Alternatywnie można skorzystać z pakietu Magenta Rozrywka obejmującego tylko dwie usługi – światłowód i rozrywkę (bez usług komórkowych). Tym samym T-Mobile dołączył do grona konwergentnych graczy na polskim rynku.

T-Mobile dekoder 4K HDR Kaon KSTB6077


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według założeń operatora, nowa oferta ma wyróżniać się starannym doborem jej elementów i partnerów biznesowych, by zapewnić użytkownikom korzystanie z najlepszych produktów, a nie wszystkich dostępnych na rynku. Ponadto ma charakteryzować się prostotą na wielu poziomach: zamówienia, korzystania, nawigacji oraz płatności. Jak to wygląda w praktyce? Czy warto skorzystać z nowej oferty z dekoderem 4K? Co kryje się pod hasłem „rozrywka”?


Oferty Magenta 1 i Magenta Rozrywka

Na ofertę Magenta 1 od T-Mobile składają się abonament komórkowy, rozrywka i internet światłowodowy. Ten ostatni klienci mogą zakupić również jako osobną usługę lub w pakiecie 2 w 1 pod nazwą Magenta Rozrywka.

Światłowód w ofercie z Netflixem to pobieranie danych z prędkością nawet do 900 Mb/s i ich wysyłanie do 100 Mb/s. Z pakietu skorzystać mogą klienci znajdujący się w zasięgu infrastruktury światłowodowej jednego z partnerów T‑Mobile, czyli blisko 2,7 mln gospodarstw domowych w Polsce.

Klienci T‑Mobile mogą wybierać spośród trzech promowanych wariantów – S, M i L – które różnią się prędkością światłowodu, liczbą ekranów, na których można korzystać z usługi Netflix, oraz ceną. W każdym z wariantów użytkownicy mogą dokupić dekoder oraz zwiększyć prędkość światłowodu. Ofertę można też rozszerzyć o Superpakiet Sport, obejmujący Iplę Sport i Iplę Eleven Sports, w cenie 30 zł za 90 dni. Przygotowano też kilka innych pakietów Ipli.

Należy podkreślić, że operator T-Mobile nie oferuje własnego pakietu kanałów telewizyjnych, a jedynie możliwość korzystania z usług partnerów – Netflixa oraz Ipli – w ramach jednego abonamentu. Natomiast osoby, które zdecydują się na androidowy dekoder T-Mobile, mogą dodatkowo odbierać, po podłączeniu anteny, kanały z bezpłatnych multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, iż wynajem dekodera wiąże się z opłatą 10 zł/miesiąc.
 
Oferta Magenta 1 w T-Mobile
 
Oferta Magenta Rozrywka w T-Mobile

Wygląd i wyposażenie

W połowie lipca, dzięki uprzejmości firmy T-Mobile, na nasze stanowisko testowe trafiło nowe urządzenie – Kaon KSTB6077. W zgrabnym pudełku, poza samym dekoderem, znajdują się: pilot zdalnego sterowania, dwie baterie alkaliczne AAA, kabel antenowy, kabel HDMI, zasilacz oraz skrócona instrukcja obsługi (rozszerzoną wersję w pliku PDF można pobrać ze strony internetowej T-Mobile, klikając w Oferta > Pakiety dla domu > Dokumenty do pobrania lub bezpośrednio pod linkiem www.t-mobile.pl/pl/instrukcja-obslugi-dekodera).

Dekoder Kaon KSTB6077 został wyprodukowany w Indonezji przez południowokoreańską firmę Kaonmedia. Wyposażono go w chipset Broadcom BCM7268 (15K DMIPS, quad core, 1 MB L2 cache). Za grafikę odpowiada układ Octa Core OpenGL ES3.1 3D GPU. Jeśli chodzi o pamięć, urządzenie oferuje 2 GB DDR4 pamięci RAM oraz 8 GB pamięci flash eMMC.

Łączność z internetem realizowana jest na dwa sposoby – albo przewodowo za pośrednictwem kabla Ethernet, albo bezprzewodowo dzięki wbudowanemu modułowi WiFi 802.11ac2x2 dual band (dwa zakresy: 2,4 GHz i 5 GHz). Ponadto jest Bluetooth 4.1 LE.

Teraz kilka słów na temat wyglądu dekodera. Zarówno dekoder, jak i pilot są niewielkich rozmiarów. Kaon KSTB6077 ma wymiary 135x135x25 mm, a długość pilota wynosi zaledwie 147 mm. Na wierzchu plastikowej obudowy dekodera, w jego prawej dolnej części, znajduje się przycisk pozwalający na włączenie/wyłączenie dekodera (tryb uśpienia). Natomiast na środku mamy charakterystyczne logo T-Mobile w kolorze magenta.

Panel przedni dekodera nie zawiera żadnych innych elementów poza dwiema diodami: zieloną/czerwoną wskazującą, czy dekoder jest włączony/wyłączony lub w trybie uśpienia; oraz niebieską, wskazującą brak połączenia z internetem, gdy występuje.

Na panelu tylnym znalazł się następujący zestaw złącz: wejście antenowe ANT IN (dla telewizji DVB-T), internetowe RJ45 (10/100 Mb/s Ethernet), wyjście HDMI 2.0a z HDCP 2.2, optyczne wyjście audio S/PDIF, gniazdo zasilania DC 12 V, 1,5 A do podłączenia zasilacza z zestawu. Jest również prosty przełącznik ON/OFF, włączający/wyłączający dekoder.
 

Na lewym boku dekodera jest dodatkowo port USB 2.0, a na prawym boku przycisk wymuszający parowanie pilota/przywracanie ustawień fabrycznych. Jeżeli chcemy ponownie sparować pilot, należy wcisnąć przycisk z boku dekodera, a następnie na pilocie wcisnąć i przytrzymać jednocześnie przyciski OK oraz ← przez 5 sekund. Aby przywrócić ustawienia fabryczne, należy przytrzymać przycisk z boku dekodera przez 5 sekund. Oczywiście te czynności można przeprowadzić również z poziomu menu dekodera.

Co istotne Kaon KSTB6077 działa w oparciu o system operacyjny Android TV 8.0 (Oreo). Należy dodać, iż wykorzystywanie androidowych rozwiązań stało się w ostatnim czasie bardzo modne, gdyż poza uniwersalnością interfejsu daje to także dostęp do szeregu przydatnych aplikacji ze sklepu Google Play.

Jeśli chodzi o pilot zdalnego sterowania, jest to urządzenie Bluetooth, które należy sparować z dekoderem. Jego design jest minimalistyczny – zdecydowano się na niewielką liczbę przycisków. Pilot dobrze leży w dłoni, choć osobom przyzwyczajonym do pilotów innych dekoderów, może wydawać się on zbyt mały. Co istotne rozmieszczenie przycisków jest dobrze przemyślane, a matowe wykończenie obudowy chroni go przed mało estetycznym palcowaniem. Należy wspomnieć też o dedykowanym przycisku Netflix, który pozwala na szybkie przejście do tej usługi, oraz o przycisku dla wyszukiwania głosowego. Dokładny opis poszczególnych klawiszy pilota można znaleźć w osobnej ramce.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...