reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Test dekodera 4K od T-Mobile

dodano: 2019-08-28 11:45 | aktualizacja: 2019-08-28 15:10
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 7-8/2019

T-Mobile dekoder 4K HDR Kaon KSTB6077 Po zaoferowaniu w kwietniu dekodera 4K przez operatora telefonii komórkowej Play, na podobny krok zdecydowała się konkurencyjna sieć T-Mobile. Wprowadzeniu tego nowego urządzenia (Kaon KSTB6077) dnia 28 czerwca towarzyszyło uruchomienie zupełnie nowej oferty pod nazwą Magenta 1 – pakietu usług mobilnych, internetu światłowodowego i rozrywki. Alternatywnie można skorzystać z pakietu Magenta Rozrywka obejmującego tylko dwie usługi – światłowód i rozrywkę (bez usług komórkowych). Tym samym T-Mobile dołączył do grona konwergentnych graczy na polskim rynku.

T-Mobile dekoder 4K HDR Kaon KSTB6077


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Pierwsze uruchomienie

Przed uruchomieniem dekodera, należy go podłączyć do instalacji DVB-T za pomocą kabla antenowego, następnie do telewizora, projektora lub monitora kablem HDMI, do zasilania przy użyciu dołączonego zasilacza oraz do sieci internetowej (kablem Ethernet lub skonfigurować później Wi-Fi). Opcjonalnie można podłączyć zestaw audio, wykorzystując w tym celu złącze optyczne S/PDIF. Na koniec należy sprawdzić, czy przełącznik ON/OFF na panelu tylnym dekodera znajduje się w pozycji ON. Jeśli nie, należy go przełączyć.

Podczas pierwszego uruchomienia należy dokonać parowania pilota oraz skonfigurować dekoder, tzn. połączyć go z siecią Wi-Fi (o ile nie łączymy się przewodowo – wtedy nie ma taniej potrzeby), zalogować się do konta Google i wyszukać kanały naziemnej telewizji cyfrowej.

Parowanie pilota polega na jednoczesnym przyciśnięciu OK oraz ← przez 5 sekund, aż do momentu zaświecenia się diody na pilocie. Należy to zrobić podczas pokazania się pierwszej planszy (Bluetooth remote control pairing). Jest to niezbędny krok, aby można było później korzystać m.in. z funkcji wyszukiwania głosowego oraz by nie musieć kierować pilota dokładnie w stronę dekodera.

Po ukończonej operacji, na ekranie powinien pokazać się napis „paired”.
 
Parowanie pilota zdalnego sterowania

Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, czyli kolejno: wybrać język (polski lub angielski), skonfigurować Wi-Fi (krok ten nie jest widoczny, gdy podłączony został kabel Ethernet), zalogować się do konta Google (login i hasło takie jak do skrzynki pocztowej Gmail) i wybrać nazwę urządzenia (domyślnie TV Box).

Kolejnym krokiem jest wybór aplikacji, które chcemy zainstalować na urządzeniu. Rekomendowane są: Player, TVP VOD, Ipla i Tidal. Oczywiście można później w dowolnym momencie wejść do sklepu Google Play i pobrać kolejne aplikacje.
 
Aplikacje rekomendowane podczas pierwszego uruchomienia TV Boxa

Ostatnią ważną czynnością podczas pierwszego uruchomienia TV Boxa jest wyszukanie kanałów telewizji naziemnej. Należy pamiętać, że antena musi być wówczas podłączona do dekodera. Proces wyszukiwania nie powinien trwać dłużej niż kilka minut. Łącznie powinno wyszukać nam 29 kanałów, w tym 6 kanałów nadawanych w ramach MUX 8 w paśmie VHF. Podczas wyszukiwania kanałów na bieżąco można śledzić postęp. Czynność tę można przeprowadzić również w późniejszym czasie, wchodząc w aplikację Live Channels.
 
Wyszukiwanie kanałów naziemnej telewizji cyfrowej

Naszym oczom ukaże się teraz ekran „Witamy w Androidzie” z zachętą do zapoznania się z funkcjami urządzenia. Przez kolejne plansze należy przeklikać się klawiszem OK na pilocie.

Od kilku do kilkunastu sekund powinien trwać proces przygotowywania ekranu głównego. Podczas całego procesu pierwszej instalacji od razu nasuwa się myśl, że urządzenie działa bardzo szybko i bezproblemowo. Reakcja na komendy wydawane z pilota jest błyskawiczna.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...