reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy satelita Ovzon 3 poleci Ariane 5

dodano: 2019-08-27 16:02 | aktualizacja: 2019-08-28 12:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: Ovzon.com/Arianespace

Ovzon satelita 360px.jpg Firma Arianespace poinformowała, że ​​podpisała wstępną umowę z firmą Ovzon na wyniesienie pierwszego geostacjonarnego satelity telekomunikacyjnego Ovzon 3 przy pomocy europejskiej rakiety Ariane. Wcześniej planowano wykorzystać do tego celu amerykańskiej rakiety Falcon Heavy od SpaceX. Jednak wstępne rozmowy z SpaceX zostały zerwane i zwrócono się do Arianespace. 

Ovzon satelita 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ovzon to szwedzki start-up z biurami w Szwecji i Stanach Zjednoczonych, który chce obsłużyć zwiększony popyt na mobilne usługi szerokopasmowe w słabo rozwiniętych regionach dzięki swojemu nowemu satelicie.

Bazując na średniej wielkości platformie SSL-500, satelita produkcji Maxar Technologies będzie miał masę startową około 1500 kg. W 2021 r. zostanie wyniesiony na geostacjonarną orbitę transferową przy pomocy rakiety nośnej Ariane 5 z europejskiego kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej. Satelita ma zająć pozycję 60°E (59.7°E).

Ovzon 3 to w pełni sterowany elektrycznie mały satelita geostacjonarny, który ma zaoferować wiele sterowalnych wiązek o wysokiej wydajności w celu spełnienia wymagających potrzeb telekomunikacyjnych. Ponadto opatentowany procesor Ovzon umożliwia nowe funkcje, takie jak komunikacja między bardzo małymi terminalami, zmniejszone opóźnienie przy transmisji i bardziej wydajne wykorzystanie przepustowości transpondera satelity.

Nowej generacji usługa Ovzon oparta jest na w pełni zastrzeżonych kompleksowych komponentach i opatentowanej technologii. Satelita Ovzon 3 znacznie zwiększy możliwości obsługi klientów oraz doprowadzi do nowych rodzajów usług. Umożliwi też korzystanie z jeszcze mniejszych terminali, zwiększy zasięg i dostępną przepustowość.

W rezultacie Ovzon zaoferuje rewolucyjną satelitarną mobilną usługę szerokopasmową, która łączy usługi łączności satelitarnej o wysokiej przepustowości z wysoce mobilnymi terminalami.

W kwietniu 2019 r. firma Ovzon podpisała dwie bardzo ważne umowy z operatorem satelitarnym Intelsat. Pierwsza umowa oznacza, że ​​Intelsat zobowiązuje się do zakupu usług Ovzon na satelicie Ovzon 3 za łączną kwotę 56 mln dol.  Gdy satelita Ovzon 3 zacznie działać, to da Intelsatowi możliwość odsprzedaży unikatowej mobilnej usługi szerokopasmowej Ovzon swoim klientom.

Druga umowa z Intelsatem pozwala ​​firmie Ovzon zapewnia dodatkową zdolność do rozszerzenia obecnej usługi. To wieloletnia umowa, w której Intelsat zapewni pojemność na swoim najnowszym satelicie Intelsat 39 (IS-39)Satelita, który został wystrzelony z Arianespace w sierpniu, ma zostać rozlokowany w 3. kwartale 2019 r. Umowa ta umożliwi Ovzonowi zaoferowanie dodatkowego zasięgu w Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie i Azji.

Ovzon podobną umowę podpisał z HispasatemDzięki nowym umowom z Intelsatem i Hispasatem firma Ovzon może oferować klientom niemal globalny zasięg. 

Strona domowa operatora satelity Ovzon 3: www.ovzon.com


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...
reklama