reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy satelita Ovzon 3 poleci Ariane 5

dodano: 2019-08-27 16:02 | aktualizacja: 2019-08-28 12:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: Ovzon.com/Arianespace

Ovzon satelita 360px.jpg Firma Arianespace poinformowała, że ​​podpisała wstępną umowę z firmą Ovzon na wyniesienie pierwszego geostacjonarnego satelity telekomunikacyjnego Ovzon 3 przy pomocy europejskiej rakiety Ariane. Wcześniej planowano wykorzystać do tego celu amerykańskiej rakiety Falcon Heavy od SpaceX. Jednak wstępne rozmowy z SpaceX zostały zerwane i zwrócono się do Arianespace. 

Ovzon
Ovzon satelita 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ovzon to szwedzki start-up z biurami w Szwecji i Stanach Zjednoczonych, który chce obsłużyć zwiększony popyt na mobilne usługi szerokopasmowe w słabo rozwiniętych regionach dzięki swojemu nowemu satelicie.

Bazując na średniej wielkości platformie SSL-500, satelita produkcji Maxar Technologies będzie miał masę startową około 1500 kg. W 2021 r. zostanie wyniesiony na geostacjonarną orbitę transferową przy pomocy rakiety nośnej Ariane 5 z europejskiego kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej. Satelita ma zająć pozycję 60°E (59.7°E).

Ovzon 3 to w pełni sterowany elektrycznie mały satelita geostacjonarny, który ma zaoferować wiele sterowalnych wiązek o wysokiej wydajności w celu spełnienia wymagających potrzeb telekomunikacyjnych. Ponadto opatentowany procesor Ovzon umożliwia nowe funkcje, takie jak komunikacja między bardzo małymi terminalami, zmniejszone opóźnienie przy transmisji i bardziej wydajne wykorzystanie przepustowości transpondera satelity.

Nowej generacji usługa Ovzon oparta jest na w pełni zastrzeżonych kompleksowych komponentach i opatentowanej technologii. Satelita Ovzon 3 znacznie zwiększy możliwości obsługi klientów oraz doprowadzi do nowych rodzajów usług. Umożliwi też korzystanie z jeszcze mniejszych terminali, zwiększy zasięg i dostępną przepustowość.

W rezultacie Ovzon zaoferuje rewolucyjną satelitarną mobilną usługę szerokopasmową, która łączy usługi łączności satelitarnej o wysokiej przepustowości z wysoce mobilnymi terminalami.

W kwietniu 2019 r. firma Ovzon podpisała dwie bardzo ważne umowy z operatorem satelitarnym Intelsat. Pierwsza umowa oznacza, że ​​Intelsat zobowiązuje się do zakupu usług Ovzon na satelicie Ovzon 3 za łączną kwotę 56 mln dol.  Gdy satelita Ovzon 3 zacznie działać, to da Intelsatowi możliwość odsprzedaży unikatowej mobilnej usługi szerokopasmowej Ovzon swoim klientom.

Druga umowa z Intelsatem pozwala ​​firmie Ovzon zapewnia dodatkową zdolność do rozszerzenia obecnej usługi. To wieloletnia umowa, w której Intelsat zapewni pojemność na swoim najnowszym satelicie Intelsat 39 (IS-39)Satelita, który został wystrzelony z Arianespace w sierpniu, ma zostać rozlokowany w 3. kwartale 2019 r. Umowa ta umożliwi Ovzonowi zaoferowanie dodatkowego zasięgu w Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie i Azji.

Ovzon podobną umowę podpisał z HispasatemDzięki nowym umowom z Intelsatem i Hispasatem firma Ovzon może oferować klientom niemal globalny zasięg. 

Strona domowa operatora satelity Ovzon 3: www.ovzon.com


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Cablink Twin GI-19S 5m

Podwójny, biały przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink Twin GI-19S 5m....

14 zł Więcej...

Konwerter Quad Fuba DEK 417 LTE

Markowy, poczwórny konwerter Universal LNB Quad Fuba z filtrem LTE....

175 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama