reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testy streamingu 8K via 5G

dodano: 2019-08-28 15:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: A1/satkurier.pl

A1 8K 5G W środę, 28 sierpnia br. o godz. 10:30 dyrektor generalny A1, Marcus Grausam, zaprezentował pierwszą transmisję strumieniową wideo 8K za pośrednictwem sieci 5G. Odbyło się to na stoisku A1 w holu Centrum Kongresowego Alpbach.

A1 8K 5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas Europejskiego Forum Alpbach 2019, austriacki operator telekomunikacyjny A1 jako pierwszy w Austrii przesłał strumieniowo wideo 8K za pośrednictwem sieci 5G. Tym samym A1, wraz z partnerami technologicznymi Nokia i Samsung, przedstawia jeden z wielu obszarów zastosowania nowej technologii mobilnej 5G.

Szczególnie przesyłanie strumieniowe treści o ultrawysokiej rozdzielczości 8K będzie w coraz większym stopniu stanowić wyzwanie dla obecnych sieci komórkowych: znacznie wzrosną zarówno wymagana prędkość transmisji, jak i objętość transmisji. Hollywoodzki hit filmowy w jakości 8K będzie potrzebował pojemności ponad 100 GB, co będzie niemałym wyzwaniem dla sieci. W szczególności szybki rozwój takich wymagających dużej przepustowości zastosowań oraz tendencja w kierunku transmisji na żywo sprawiają, że szybkie wdrożenie 5G jest sprawą kluczową.

5Giganet w Alpbach
W ramach przygotowań do premiery 5Giganet na Alpbach, A1 znacznie rozbudowało mobilną infrastrukturę internetową. Oprócz modernizacji 4 istniejących nadajników zewnętrznych antenami 5G „Massive MiMo”, Forum Alpbach zostało również wyposażone w nadajnik wewnętrzny.

Dlatego w budynku są teraz możliwe prędkości do 1,2 Gb/s. Wszystkie 5 nadajników jest podłączonych do Internetu za pomocą linii 10 Gb/s, zapewniając w ten sposób jakość 5Giganet. Jak zapowiada operator, w ciągu najbliższych kilku miesięcy wiele społeczności w całej Austrii zostanie podłączone do 5Giganet.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Fuba DEK 417 LTE

Markowy, poczwórny konwerter Universal LNB Quad Fuba z filtrem LTE....

175 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama