reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Testy streamingu 8K via 5G

dodano: 2019-08-28 15:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: A1/satkurier.pl

A1 8K 5G W środę, 28 sierpnia br. o godz. 10:30 dyrektor generalny A1, Marcus Grausam, zaprezentował pierwszą transmisję strumieniową wideo 8K za pośrednictwem sieci 5G. Odbyło się to na stoisku A1 w holu Centrum Kongresowego Alpbach.

A1 8K 5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas Europejskiego Forum Alpbach 2019, austriacki operator telekomunikacyjny A1 jako pierwszy w Austrii przesłał strumieniowo wideo 8K za pośrednictwem sieci 5G. Tym samym A1, wraz z partnerami technologicznymi Nokia i Samsung, przedstawia jeden z wielu obszarów zastosowania nowej technologii mobilnej 5G.

Szczególnie przesyłanie strumieniowe treści o ultrawysokiej rozdzielczości 8K będzie w coraz większym stopniu stanowić wyzwanie dla obecnych sieci komórkowych: znacznie wzrosną zarówno wymagana prędkość transmisji, jak i objętość transmisji. Hollywoodzki hit filmowy w jakości 8K będzie potrzebował pojemności ponad 100 GB, co będzie niemałym wyzwaniem dla sieci. W szczególności szybki rozwój takich wymagających dużej przepustowości zastosowań oraz tendencja w kierunku transmisji na żywo sprawiają, że szybkie wdrożenie 5G jest sprawą kluczową.

5Giganet w Alpbach
W ramach przygotowań do premiery 5Giganet na Alpbach, A1 znacznie rozbudowało mobilną infrastrukturę internetową. Oprócz modernizacji 4 istniejących nadajników zewnętrznych antenami 5G „Massive MiMo”, Forum Alpbach zostało również wyposażone w nadajnik wewnętrzny.

Dlatego w budynku są teraz możliwe prędkości do 1,2 Gb/s. Wszystkie 5 nadajników jest podłączonych do Internetu za pomocą linii 10 Gb/s, zapewniając w ten sposób jakość 5Giganet. Jak zapowiada operator, w ciągu najbliższych kilku miesięcy wiele społeczności w całej Austrii zostanie podłączone do 5Giganet.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Konwerter Quad Fuba DEK 417 LTE

Markowy, poczwórny konwerter Universal LNB Quad Fuba z filtrem LTE....

175 zł Więcej...
reklama