reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina: Największy kanał informacyjny bez licencji? [wideo]

dodano: 2019-08-28 18:27 | aktualizacja: 2019-08-28 19:06
autor: RO | źródło: rbc.ua

Narodowa Rada Ukrainy ds. telewizji i radia Ukraińska Narodowa Rada ds. telewizji i radia chce odebrać licencję na drodze sądowej dla kanału informacyjnego NewsOne. Regulator dopatrzył się oznak podżegania do wrogości w ukraińskim społeczeństwie. O tej sprawie mówił jeden z przedstawicieli Narodowej Rady, Siergiej Kostinskij, w wywiadzie dla kanału Priamyj [wideo].

NewsOne


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na podstawie przeprowadzonej kontroli, regulator odnotował fakt podżegania do nienawiści podczas ostatnich wyborów prezydenckich, w których zwyciężył Wołodymyr Zełenski.Ciekawostką jest też to, że w lipcu NewsOne chciał organizować telemost z rosyjskim kanałem państwowym Rossija 1, w którym występuje znany rosyjski publicysta Dmitrij Kisielew. Na Ukrainie uznawany jest za najbardziej skutecznego propagandystę Kremla. Pomysł telemostu wywołał burzliwą reakcję w społeczeństwie i mediach. Prezydent Wołodymyr Zełenski z tego powodu przeprowadził apelację.

Później kanał telewizyjny ogłosił, że nie zrealizuje telekonferencji. Jednak już wtedy Prokuratura Generalna Ukrainy otworzyła postępowanie w sprawie dokonania zdrady stanu przeciwko Ukrainie.

Jedna z najpopularniejszych na Ukrainie telewizji informacyjnych NewsOne rozpoczęła otwartą transmisję FTA z satelity Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E) w dniu 19 kwietnia br.. Jej włączenie nastąpiło na dwa dni przed drugą turą wyborów prezydenckich. Obecnie NewsOne nie prowadzi emisji z pozycji 13°E, ale jest cały czas dostępna z satelitów Astra 4A (4,8°E) i Amos 3 (4°W).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1500 AE

Podświetlana antena epoksydowa - offset 1,6 m w wersji AE...

1 950 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...
reklama