reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

FMT TV z koncesją DVB-T na polskie rejony Litwy

dodano: 2019-08-28 18:15 | aktualizacja: 2019-08-28 23:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: FMT TV

FMT TV logo new 360px.jpg 28 sierpnia pierwsza polska telewizja na Litwie  FMT TV - Fakty Muzyka Telewizja, otrzymała litewską koncesję na nadawanie cyfrowe naziemne na polskie rejony Litwy (Wilno i Soleczniki - 45 km na południe od Wilna) dokładnie tak samo jak stacja TVP Wilno.

FMT TV logo black 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
FMT TV ma bardzo dobra pozycję na Litwie.
TVP Wilno z zapleczem finansów publicznych i komercyjna stacja FMT TV stworzona przez niezależnych ekspertów medialnych z Polski i Litwy mogą powalczyć o oglądalność na Litwie - o 200 tys. widzów polskiego pochodzenia zamieszkujących tereny Wileńszczyzny i rejon solecznicki.

Partnerem FMT TV jest Telewizja Polsat.
Kanał FMT TV oficjalnie ruszy 1 grudnia na kanale 33 w Wilnie i Solecznikach obejmując zasięgiem niemal 50% widzów w liczącej niespełna 3 mln Litwie. Soleczniki leżą przy granicy z Białorusią, więc przy okazji FMT TV sięgnie zasięgiem na część Białorusi.

Koncesja została przyznana bezterminowo na „polski program promujący wartości demokratyczne i prezentujący nowoczesną, wielokulturową panoramę współczesnej Litwy oraz najlepszy komercyjny content polskiej produkcji skierowany do tradycyjnej publiczności o profilu rodzinnym".

Trzeba przyznać, że w ramach współpracy FMT TV powinna pojawić się w ofercie Cyfrowego Polsatu - zapewne to tylko kwestia polskiej koncesji na emisję satelitarną.

 

Źródło: facebook.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...
reklama