reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

8 oskarżonych o piracki streaming

dodano: 2019-08-28 11:55
autor: HP | źródło: hienalouca

Jetflicks logo piracki streaming 360px.jpg Sąd federalny USA wydał wyrok, w którym oskarżono 8 osób o spiskowanie w celu złamania federalnego prawa autorskiego dotyczącego przestępstw poprzez prowadzenie dwóch największych nielegalnych usług streamingu w Stanach Zjednoczonych, co spowodowało utratę milionów dolarów przez stacje telewizyjne i właścicieli praw autorskich do filmów.

Jetflicks logo piracki streaming 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według aktu oskarżenia 8 osób: Kristopher Lee Dallmann, Darryl Julius Polo, alias djppimp, Douglas M. Courson, Felipe GarciaJared Edward Jaurequi, alias Jared EdwardsPeter H. HuberYoany Vaillant, alias Yoany Vaillant Fajardo, Luis Angel Villarino rzekomo prowadzili podmiot o nazwie Jetflicks, usługę opartą na subskrypcji online z siedzibą w Las Vegas w stanie Nevada, która pozwalała użytkownikom na strumieniowe przesyłanie kanałów telewizyjnych chronionych prawem autorskim, a czasem na ich pobieranie, bez zgody odpowiednich właścicieli praw autorskich.

Oskarżeni odtworzyli dziesiątki tysięcy odcinków telewizyjnych chronionych prawem autorskim bez zezwolenia i rozprowadzili programy naruszające prawo do dziesiątek tysięcy płatnych abonentów zlokalizowanych w całych Stanach Zjednoczonych. W pewnym momencie Jetflicks twierdził, że ma ponad 183 200 różnych programów telewizyjnych (seriali i filmów). Jeden z oskarżonych, Darryl Julius Polo, odłączył się od Jetflicks i stworzył konkurencyjną witrynę z siedzibą w Las Vegas o nazwie iStreamItAll (ISIA), która w pewnym momencie twierdziła, że ​​ma 115 849 różnych seriali telewizyjnych i 10511 pojedynczych filmów.

Podobnie jak w przypadku Jetflicks, ISIA oferowała treści za regularną opłatę subskrypcyjną widzom w Stanach Zjednoczonych, a ISIA publicznie zapewniała, że ​​ma więcej treści niż Netflix, Hulu, Vudu i Amazon Prime.

Te dwie pirackie usługi Jetflicks i ISIA były dostępne nie tylko dla subskrybentów przez Internet, ale specjalnie zaprojektowane do pracy na wielu różnych typach urządzeń, platformach i oprogramowaniu, w tym na wielu różnych komputerowych systemach operacyjnych, smartfonach, tabletach, inteligentnych telewizorach, konsolach do gier, cyfrowych odtwarzaczach multimedialnych, dekoderach i przeglądarkach internetowych.

Ponadto ława przysięgłych oskarżyła Kristophera Lee Dallmanna o:
- dwa przypadki naruszenia praw autorskich o charakterze kryminalnym przez powielanie lub rozpowszechnianie,
- dwa przypadki o przestępstwa związane z prawami autorskimi podczas publicznego występu, 
- cztery przypadki związane z praniem brudnych pieniędzy.

Zgodnie z aktem oskarżenia, Jetflicks rzekomo uzyskał programy telewizyjne naruszające prawa ze stron pirackich na całym świecie - w tym niektóre z największych na świecie stron z torrentami i witrynami Usenet specjalizującymi się w naruszaniu treści, takich jak The Pirate Bay, RARBG i Torrentz - przy użyciu różnych automatycznych skryptów komputerowych, często udostępniających odcinki dla subskrybentów dzień po serialu emitowanym pierwotnie w telewizji.

Oskarżeni wykorzystali wyrafinowany kod komputerowy do przeszukania globalnych stron pirackich w poszukiwaniu nowych nielegalnych treści do pobrania, przetworzenia i przechowywania programów, a następnie udostępnienia tych odcinków na serwerach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie abonentom Jetflicks w celu przesyłania strumieniowego.

Zgodnie z aktem oskarżenia Darryl Polo był częścią zespołu programistów komputerowych, którzy zbudowali Jetflicks, ale później odszedł i założył ISIA, konkurencyjną usługę z siedzibą w Las Vegas, która oferowała nie tylko seriale telewizyjne, ale i filmy. ISIA używał takich samych zautomatyzowanych narzędzi, które Jetflicks wcześniej zastosował do lokalizowania, pobierania, przetwarzania i przechowywania nielegalnych treści, a następnie szybkiego udostępniania.

Co najciekawsze, niektóre filmy oferowane przez serwis  ISIA nie były jeszcze dostępne do autoryzowanej sprzedaży, pobierania lub oglądania poza kinem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 5-6/2020 wersja elektroniczna

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

10 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama