reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Jak skorzystać z oferty nc+ telewizja na kartę?

dodano: 2019-08-29 13:47 | aktualizacja: 2019-08-29 14:10
autor: Janusz Sulisz | źródło: SAT Kurier 7-8/2019

nc+ TNK nc+ telewizja na kartę nc+ telewizja na kartę nadal jest w sprzedaży, choć ostatnio na rynku detalicznym widać, że klienci ewidentnie zapomnieli o tym, iż taka oferta w ogóle istnieje. Wynika to z tego, że zupełnie zaniechano reklamy nc+ TNK i to zarówno na poziomie nc+, jak i u niektórych dystrybutorów.

nc+ telewizja na kartę


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Najciekawiej jest z aktualnymi ofertami
Kupując dekoder 2850 z ofertą START+ możemy zapłacić taniej już za trzeci lub dopiero piąty miesiąc. Wszystko zależy od aktualnej promocji na pudełku. Jedyne co jest wspólne we wszystkich promocjach to PAKIET BEZ OPŁAT, to znaczy nazwa, bo już zawartość kanałów może się różnić.
Jest to bardzo przydatny pakiet, bezpłatny i aktywny jeszcze miesiąc po wyczerpaniu środków na koncie naszej karty. Pozwala oglądać podstawowe kanały i daje nam czas na doładowanie środków na kartę.

Czy można dokupić kanały erotyczne?
Mało kto się orientuje, że w aktualnych ofertach przedpłaconych można dokupić pakiet MULTI MAN PACK. Chodzi oczywiście o kanały erotyczne za dodatkowe 20 zł/mc w prepaidzie. To również wygoda dla niektórych klientów chcących anonimowo włączyć erotyczne kanały do oferty.

Jakie są zestawy nc+ telewizji na kartę?
Decydując się na zakup aktualnej prepaidowej oferty nc+ otrzymujemy do wyboru:
Jak doładować kartę nc+ TNK?
Najlepiej zrobić to:
 • w autoryzowanych punktach doładowań (po dokonaniu płatności dostęp do telewizji uzyskuje się od razu),
 • przelewem bankowym na posiadany indywidualny numer konta bankowego dla każdej karty (po dokonaniu płatności dostęp do telewizji uzyskuje się w ciągu max. 72 godzin),
 • na stronach internetowych niektórych autoryzowanych punktów doładowań (po autoryzacji przelewu dostęp do telewizji uzyskuje się od razu).


10 PORAD

1. Co do wyboru, najbardziej polecamy rozwiązanie z dekoderem typu tzw. „mydelniczki” ITI2850/49, bo jest najmniej awaryjny.

2. Rynek rządzi się swoimi prawami i najlepiej sprzedają się jednak dekodery ITI5800s, bo łatwiej je odsprzedać na rynku wtórnym.

3. W przypadku 1-miesięcznej oferty Start+ na 1 miesiąc za darmo na start mamy do dyspozycji ponad 130 kanałów (45 kanałów HD, w tym pełna oferta Canal+). Po miesiącu promocyjnym należy podjąć decyzję czy wybieramy:
 • ofertę bez umowy i możliwość doładowania od 19,99 zł miesięcznie za 75 kanałów, w tym 30 w jakości HD, ale bez kanałów premium,
 • dedykowane oferty z umową z nc+ od 29,99 zł miesięcznie.
Oszczędni mogą odczekać i przez miesiąc wykorzystać pakiet kanałów bez opłat.

4. Moduł jest wygodny dla tych, którzy mają telewizory lub odbiorniki satelitarne 4K, gdyż wtedy na umowie można mieć Canal+ 4K Ultra HD. Taki moduł łatwo przewozić!

5. Kupowanie modułu nc+ CAM CI+ i próba wykorzystania go w starym dekoderze satelitarnym z CI może się nie powieść. Należy pamiętać, że mało który dekoder miał wbudowane gniazdo CI+, i tylko w niektórych przypadkach uda się programowo zmienić standard CI na CI+. Moduł dobrze pracuje w niektórych tunerach 4K na Linuksie.

6. W przypadku oferty Start+ na 12 miesięcy nie ma gratisowego miesięcznego pakietu Extra+ z Canal+, ale tu wkracza korporacyjna matematyka (2x2 nie równa się 4). Wystarczy policzyć, że zestaw z dekoderem kosztuje najtaniej 199 zł. Koszt miesięczny pakietu Start+ to tylko 199 zł/12 mcy = 16,58 zł. Trochę to dziwnie wygląda. Dekoder taniej niż za darmo, bo roczne doładowanie takiego pakietu to 19,99 zł x 12 = 239,88 zł. Nic tylko kupować!

7. Kupując dekoder z oferty Start+ na 1 miesiąc zapłacimy najtaniej 99 zł i chcąc doładować do 12 mcy wykupujemy 11 x 19,99 zł = 219,89 zł. W sumie dekoder będzie nas kosztował 318,89 zł. Gdzie tu haczyk? Klient kupujący dekoder z promocją, aby podnieść pakiet musi wykorzystać okres promocyjny, czyli 12 mcy. W tym okresie nie może poszerzyć oferty, nawet jak stać go będzie, żeby opłacać wyższy pakiet. Po roku może zmieniać pakiety. W każdym momencie może przejść na umowę, ale wtedy nikt nie zwróci doładowania.

8. Wszystkie zakupione i sparowane zestawy przedpłacone z oferty START+, MIX, N NA KARTĘ aktywujemy wysyłając SMS pod numer wskazany w przewodniku. Wysłanie SMS-a z numerem karty skutkuje wyrażeniem zgody marketingowej na usługi własne. Dodatkowo otrzymujemy numer konta do wpłat i informację o terminie uruchomienia usługi. Niestety tylko niektóre oferty umożliwiają podnoszenie i obniżanie pakietu przy pomocy SMS. W przypadku N Na KARTĘ możemy pakiety dowolnie włączać i wyłączać, nie korzystając z infolinii.

9. Należy pamiętać, że w przypadku chęci zwiększenia pakietu z Start+ na Komfort+ lub z Komfort+ na Multi Man Pack konieczny jest kontakt z infolinią. Konieczność kontaktu z infolinią i potwierdzenie skończonych 21 lat w przypadku włączenia kanałów erotycznych jest zrozumiałe, ale włączenie Komfort+ mogłoby odbywać się SMS-em dla wygody klientów.

10. Na przewodnikach wyraźnie jest napisane, że z oferty nc+ telewizja na kartę z pakietem Start+ można korzystać wyłącznie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i wyłącznie do prywatnego celu. Wydaje się że nie wszyscy są świadomi tych ograniczeń.Lepiej nie sugerować klientom, że robią coś nielegalnie. Jak to jest w praktyce – wiadomo, ale to jest naturalny trend w Unii Europejskiej i wcześniej czy później będzie musiała nastąpić formalna zgoda wewnątrz UE na wywożenie dekoderów do innych krajów. To będzie taki odpowiednik roamingu w telefonii komórkowej.

Co ważniejsze: legalny prepaid czy pirackie oferty?
Szukając w internecie reklam telewizji z polskimi kanałami częściej można trafić na nielegalne promowanie i odsprzedawanie pełnych pakietów za śmieszne kwoty przez różne firmy. Nikt nie informuje na jakie nieprzyjemności może narazić się nieświadomy klient, który uczestniczy w kradzieży sygnału po IP lub poprzez wpisywanie ścieżek dostępowych. Promowanie i uświadamianie o istnieniu legalnej nc+ telewizji na kartę wydaje się być dobrym zabiegiem marketingowym.


PODSUMOWANIE
Podsumowując, wolność jaką daje nam telewizja przedpłacona ma swoje zalety, ale także drobne ograniczenia.

PLUSY:
 • bez umowy
 • bez zobowiązań
 • możliwość modyfikacji pakietów z miesiąca na miesiąc
 • małe szanse na kontakt z infolinią

MINUSY:
 • gwarancja na dekodery odnawiane – 12 miesięcy
 • brak możliwości korzystania z biblioteki VOD
 • nie można podłączyć kolejnego dekodera multiroom


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...
reklama