reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Od 29.08 obowiązuje ustawa o OZE

dodano: 2019-08-29 21:38 | aktualizacja: 2019-08-30 21:33
autor: Janusz Sulisz | źródło: ME

Corab PB 062 solary panele 29 sierpnia 2019 r. w życie weszła nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii - OZE. Ta nowelizacja jest o tyle istotna, że daje podstawę do tegorocznych aukcji dla OZE. Zawiera też nowe rozwiązania dla spółdzielni energetycznych i prosumentów, Szczególnie chodzi o rozszerzenie definicji prosumenta, bo teraz będą mogły być nimi gospodarstwa domowe i firmy - o ile sprzedaż energii z mikroinstalacji nie stanowi przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej.

Fotowoltaika_solar_polska_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Projekt dot. OZE rozszerza definicję prosumenta i daje URE podstawy do przeprowadzenia w 2019 r. kolejnych aukcji dla OZE. 

Projekt modyfikuje też tzw. ustawę odległościową.
Pozwolenia na budowę nowych wiatraków, wydane przed jej wejściem w życie zachowują ważność do 16 lipca 2021 r. Nowy termin to 5 lat od wejścia w życie projektowanej nowelizacji, czyli połowa roku 2024.

Pakiet prosumencki
Tzw. pakiet prosumencki rozszerza status prosumenta na małe i średnie firmy.Teraz będą one mogły wytwarzać energię elektryczną w mikroinstalacjach i korzystać z systemu opustów. Status prosumenta będą mogły też uzyskać spółdzielnie działające na terenach wiejskich, które w największym stopniu zagrożone są ubóstwem energetycznym.

Pakiet przewiduje też rozliczanie energii u przedsiębiorców w dłuższych cyklach rozliczeniowych, co ma umożliwić korzystanie z wyprodukowanej przez siebie energii w okresach niższej produkcji, która nie zaspokaja potrzeb firm. Nie będzie też obowiązku przygotowania projektu budowlanego dla najmniejszych mikroinstalacji do 6,5 kW.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 179 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama