reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sharp pokaże największy ekran LCD 8K na IFA

dodano: 2019-09-02 13:57 | aktualizacja: 2019-09-02 14:41
autor: Jakub Sulisz | źródło: Sharp/IFA

Sharp 8K + 5G ekosystem IFA 2019 Jeżeli myślisz, że Twój 75-calowy telewizor 4K UHD jest duży to koniecznie zobacz ogromny, 120-calowy ekran 8K od firmy Sharp. Zostanie on pokazany w nadchodzący weekend (6-11.09) na targach IFA w Berlinie.

Sharp 8K + 5G ekosystem IFA 2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyświetlacz jest częścią ekosystemu Sharp 8K + 5G. Goście na targach IFA2019 zobaczą, jakie nowości przygotował Sharp aby usprawnić swój, wiodący w branży, ekosystem 8K + 5G. System wykorzystuje możliwości oferowane przez szybką transmisję danych w technologii mobilnej 5G. Oprócz wprowadzenia usługi 5G obsługującej wymagania danych obrazu 8K UHD, kompleksowa platforma obiecuje zmienić życie konsumentów w różnych dziedzinach, od produkcji i transmisji wideo, po zastosowania medyczne i edukacyjne.

- Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie wyświetlacza 8K w 2011 roku, Sharp nadal rozwija produkty 8K w dziedzinie BtoC, ale dzięki postępom w technologii komunikacji i obrazowania jesteśmy teraz w stanie zaoferować nową wartość w tej dziedzinie z BtoB - powiedział Kazuhiro Kitamura, prezes Global TV Systems BU i szef działu biznesu w Europie

- Obecnie współpracujemy z innymi firmami, aby przeprowadzać testy weryfikacyjne w różnych dziedzinach. Współpracując z technologią innych firm, zamiast promować nasze własne oferty 8K w izolacji, jesteśmy w stanie wspierać przełomowe wydarzenia i pielęgnować ekosystem 8K + 5G w coraz szerszym zakresie dziedzin. Im więcej partnerów możemy włączyć do własnych przełomowych osiągnięć technologicznych, tym więcej możemy wspólnie osiągnąć, by wzbogacić społeczeństwo i życie ludzi.

Jeżeli chodzi o wielkość to Samsung i Sony pokazały już wcześniej znacznie większe ekrany. Sony ma zaprezentować telewizor 16K (64 razy większa rozdzielczość niż Full HD), który ma mieć 1920 centymetrów szerokości i 540 centymetrów wysokości. Samsung już w Amsterdamie na targach ISE Amsterdamie zaprezentował 292-calowy The Wall 8K. Jednakże wszystkie te telewizory korzystały z technologii Micro LED.

Stanowisko Sharp na targach IFA2019 w hali 11.2, stanowisko 103.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...