reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sharp pokaże największy ekran LCD 8K na IFA

dodano: 2019-09-02 13:57 | aktualizacja: 2019-09-02 14:41
autor: Jakub Sulisz | źródło: Sharp/IFA

Sharp 8K + 5G ekosystem IFA 2019 Jeżeli myślisz, że Twój 75-calowy telewizor 4K UHD jest duży to koniecznie zobacz ogromny, 120-calowy ekran 8K od firmy Sharp. Zostanie on pokazany w nadchodzący weekend (6-11.09) na targach IFA w Berlinie.

Sharp 8K + 5G ekosystem IFA 2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyświetlacz jest częścią ekosystemu Sharp 8K + 5G. Goście na targach IFA2019 zobaczą, jakie nowości przygotował Sharp aby usprawnić swój, wiodący w branży, ekosystem 8K + 5G. System wykorzystuje możliwości oferowane przez szybką transmisję danych w technologii mobilnej 5G. Oprócz wprowadzenia usługi 5G obsługującej wymagania danych obrazu 8K UHD, kompleksowa platforma obiecuje zmienić życie konsumentów w różnych dziedzinach, od produkcji i transmisji wideo, po zastosowania medyczne i edukacyjne.

- Od czasu wprowadzenia na rynek pierwszego na świecie wyświetlacza 8K w 2011 roku, Sharp nadal rozwija produkty 8K w dziedzinie BtoC, ale dzięki postępom w technologii komunikacji i obrazowania jesteśmy teraz w stanie zaoferować nową wartość w tej dziedzinie z BtoB - powiedział Kazuhiro Kitamura, prezes Global TV Systems BU i szef działu biznesu w Europie

- Obecnie współpracujemy z innymi firmami, aby przeprowadzać testy weryfikacyjne w różnych dziedzinach. Współpracując z technologią innych firm, zamiast promować nasze własne oferty 8K w izolacji, jesteśmy w stanie wspierać przełomowe wydarzenia i pielęgnować ekosystem 8K + 5G w coraz szerszym zakresie dziedzin. Im więcej partnerów możemy włączyć do własnych przełomowych osiągnięć technologicznych, tym więcej możemy wspólnie osiągnąć, by wzbogacić społeczeństwo i życie ludzi.

Jeżeli chodzi o wielkość to Samsung i Sony pokazały już wcześniej znacznie większe ekrany. Sony ma zaprezentować telewizor 16K (64 razy większa rozdzielczość niż Full HD), który ma mieć 1920 centymetrów szerokości i 540 centymetrów wysokości. Samsung już w Amsterdamie na targach ISE Amsterdamie zaprezentował 292-calowy The Wall 8K. Jednakże wszystkie te telewizory korzystały z technologii Micro LED.

Stanowisko Sharp na targach IFA2019 w hali 11.2, stanowisko 103.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wystawy na świecie


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

129 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 550 zł Więcej...

Konwerter Octo Inverto Premium IDLP-OCT410

Nowy konwerter Inverto typu Universal LNB z 8 niezależnymi wyjściami...

169 zł Więcej...
reklama