reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES: synchronizacja przekazów satelitarnych i OTT

dodano: 2019-09-05 10:13
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES

SES Najnowsze rozwiązanie SES, które zostanie po raz pierwszy zaprezentowane na targach IBC2019 w Amsterdamie, umożliwia synchronizację transmisji over-the-top (OTT) i satelitarnej. Rozwiązanie polega na dostarczeniu sygnału IP do platform OTT z szybkością łącza satelitarnego, by zapewnić jak najlepsze wrażenia z oglądania transmisji na żywo. Nowe rozwiązanie nosi nazwę Satellite and OTT in sync (synchronizacja transmisji satelitarnej i OTT).

SES Satellite and OTT in sync


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wyzwaniem stojącym przed SES było uniknięcie nawet kilkusekundowego opóźnienia w transmisji przekazu na żywo oglądanego na różnych ekranach, które może zepsuć to doświadczenie. Unikatowe rozwiązanie SES gwarantuje nadawcom, że ich klienci będą mogli w pełni cieszyć się niezapomnianymi wrażeniami podczas śledzenia swoich ulubionych wydarzeń.

Opracowane przez SES rozwiązanie Satellite and OTT in sync przejmuje sygnał źródłowy kierowany do satelity i dystrybuuje go poprzez IP równolegle z przekazem satelitarnym. Dzięki zastosowaniu kodowania o niskich opóźnieniach i dodatkowych rozwiązań wprowadzanych do strumienia IP u źródła, możliwe jest dostarczanie treści do platform OTT synchronicznie z sygnałem satelitarnym. Technika ta eliminuje kilkusekundowe opóźnienia pomiędzy tradycyjnym przekazem telewizyjnym a innymi rozwiązaniami OTT o niskich opóźnieniach lub tradycyjnymi transmisjami OTT.
 

W dzisiejszych czasach nadawcy dążą do rozwijania swojej oferty, zapewniając odbiorcom możliwie najlepsze doświadczenia podczas śledzenia transmisji na żywo. Ma to szczególnie istotne znaczenie w przypadku sportów premium. Gdy kibic ogląda ważny mecz na platformie OTT i słyszy okrzyki tłumu dobiegające z baru po drugiej stronie ulicy, z pewnością odczuwa spore rozczarowanie

– mówi Ferdinand Kayser, CEO SES Video.

SES, jako dystrybutor hybrydowych treści wideo, może przetwarzać kontent u źródła zarówno na potrzeby transmisji satelitarnej, jak i OTT, pomagając nadawcom zapewnić odbiorcom unikatowe, spójne i satysfakcjonujące wrażenia.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

75 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

469 zł Więcej...