reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Samsung obsługuje treści 8K z HDR10+

dodano: 2019-09-05 11:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Samsung/satkurier.pl

HDR10+ Firma Samsung Electronics ogłosiła, że będzie wspierać wyświetlanie treści w rozdzielczości 8K z HDR10+, współpracując z głównymi europejskimi serwisami streamingowymi. CHILI, The Explorers i MEGOGO - trzej kluczowi dostawcy usług OTT (Over-the-Top) w Europie - przyjmą 8K HDR10+ wraz z obsługą 4K HDR10+.

Samsung HDR10+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Technologia HDR10+ umożliwia optymalizację jasności i zwiększenie współczynnika kontrastu, dzięki czemu jasne obszary obrazu są jaśniejsze, a ciemne obszary ciemniejsze. Ta funkcja jest dostępna we wszystkich telewizorach UHD 4K i 8K z 2019 roku, w tym modelach z serii QLED.
 

- Wraz z pojawieniem się HDR jako jednej z najważniejszych technologii zapewniających najwyższą jakość obrazu, nasz format HDR10+ umożliwia dokładne wyświetlanie każdego obrazu na ekranie, zgodnie z zamierzeniami twórcy - powiedział Hyogun Lee, wiceprezes działu Visual Display Business w Samsung Electronics. - Będziemy nadal umacniać naszą wiodącą pozycję w branży, nawiązując współpracę z najlepszymi dostawcami usług przesyłania strumieniowego i wyposażając nasze telewizory w technologię potrzebną do obsługi pierwszego na świecie 8K HDR10+.

- Naszym głównym celem w tej współpracy z firmą Samsung jest oferowanie najwyższej jakości usług dostępnych dla naszych klientów - powiedział Victor Chekanov, dyrektor generalny MEGOGO. - Utrzymamy naszą inicjatywę na rosyjskim rynku usług OTT i planujemy udostępnić dziesiątki filmów HDR10+ użytkownikom Samsung Smart TV od końca tego lata.

Oprócz wyżej wymienionych usług przesyłania strumieniowego OTT, kilku innych wiodących partnerów w branży treści współpracuje z Samsungiem. Rakuten TV, Magenta TV Deutsche Telekom i Videociety mają przyjąć HDR10+ dla swoich usług VOD między IV kwartałem 2019 roku a I kwartałem 2020 roku. Ponadto Molotov, francuska usługa strumieniowego przesyłania OTT, która oferuje kanały telewizyjne na żywo i na żądanie w jednym miejscu, także rozważa przyjęcie HDR10+.

Dostępność treści HDR10+ stale rośnie. Ostatnie ogłoszenia Universal Pictures Home Entertainment i Warner Bros. Home Entertainment dotyczą HDR10+ na UHD Blu-ray dla takich produkcji, jak: „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” i „Godzilla II: Król potworów”. HDR10+ na płytach UHD Blu-ray jest też wdrażane przez 20th Century Fox i innych.

Odkąd Samsung rozpoczął w ubiegłym roku program certyfikacji logo HDR10+ z Panasonic i 20th Century Fox, do programu dołączyło 81 firm, zwiększając wpływ na całą branżę. Samsung zintensyfikował także wysiłki, otwierając w grudniu ubiegłego roku w Chinach centrum HDR10+, po podobnych ośrodkach w Korei, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Wraz z producentami telewizorów, takimi jak Hisense, którzy uzyskali certyfikat HDR10+ w Chinach, spodziewany jest dalszy rozwój sojuszu HDR10+.

Oprócz certyfikatów HDR10+ dla istniejących telewizorów i smartfonów, Samsung pracuje nad wdrożeniem programu dla swoich produktów B2B. Na przykład modele mikro LED, takie jak The Wall Pro i The Wall Lux, mają już certyfikat HDR10+, a firma planuje rozszerzenie ekosystemu o linię produktów LED firmy Samsung.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...

Rolka kabla Teleste 113 Ultra HD Cu 100m

Bardzo wysokiej jakości biały przewód koncentryczny 75 Ohm Teleste 113...

350 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...
reklama