reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Samsung obsługuje treści 8K z HDR10+

dodano: 2019-09-05 11:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Samsung/satkurier.pl

HDR10+ Firma Samsung Electronics ogłosiła, że będzie wspierać wyświetlanie treści w rozdzielczości 8K z HDR10+, współpracując z głównymi europejskimi serwisami streamingowymi. CHILI, The Explorers i MEGOGO - trzej kluczowi dostawcy usług OTT (Over-the-Top) w Europie - przyjmą 8K HDR10+ wraz z obsługą 4K HDR10+.

Samsung HDR10+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Technologia HDR10+ umożliwia optymalizację jasności i zwiększenie współczynnika kontrastu, dzięki czemu jasne obszary obrazu są jaśniejsze, a ciemne obszary ciemniejsze. Ta funkcja jest dostępna we wszystkich telewizorach UHD 4K i 8K z 2019 roku, w tym modelach z serii QLED.
 

- Wraz z pojawieniem się HDR jako jednej z najważniejszych technologii zapewniających najwyższą jakość obrazu, nasz format HDR10+ umożliwia dokładne wyświetlanie każdego obrazu na ekranie, zgodnie z zamierzeniami twórcy - powiedział Hyogun Lee, wiceprezes działu Visual Display Business w Samsung Electronics. - Będziemy nadal umacniać naszą wiodącą pozycję w branży, nawiązując współpracę z najlepszymi dostawcami usług przesyłania strumieniowego i wyposażając nasze telewizory w technologię potrzebną do obsługi pierwszego na świecie 8K HDR10+.

- Naszym głównym celem w tej współpracy z firmą Samsung jest oferowanie najwyższej jakości usług dostępnych dla naszych klientów - powiedział Victor Chekanov, dyrektor generalny MEGOGO. - Utrzymamy naszą inicjatywę na rosyjskim rynku usług OTT i planujemy udostępnić dziesiątki filmów HDR10+ użytkownikom Samsung Smart TV od końca tego lata.

Oprócz wyżej wymienionych usług przesyłania strumieniowego OTT, kilku innych wiodących partnerów w branży treści współpracuje z Samsungiem. Rakuten TV, Magenta TV Deutsche Telekom i Videociety mają przyjąć HDR10+ dla swoich usług VOD między IV kwartałem 2019 roku a I kwartałem 2020 roku. Ponadto Molotov, francuska usługa strumieniowego przesyłania OTT, która oferuje kanały telewizyjne na żywo i na żądanie w jednym miejscu, także rozważa przyjęcie HDR10+.

Dostępność treści HDR10+ stale rośnie. Ostatnie ogłoszenia Universal Pictures Home Entertainment i Warner Bros. Home Entertainment dotyczą HDR10+ na UHD Blu-ray dla takich produkcji, jak: „Sekretne życie zwierzaków domowych 2” i „Godzilla II: Król potworów”. HDR10+ na płytach UHD Blu-ray jest też wdrażane przez 20th Century Fox i innych.

Odkąd Samsung rozpoczął w ubiegłym roku program certyfikacji logo HDR10+ z Panasonic i 20th Century Fox, do programu dołączyło 81 firm, zwiększając wpływ na całą branżę. Samsung zintensyfikował także wysiłki, otwierając w grudniu ubiegłego roku w Chinach centrum HDR10+, po podobnych ośrodkach w Korei, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Wraz z producentami telewizorów, takimi jak Hisense, którzy uzyskali certyfikat HDR10+ w Chinach, spodziewany jest dalszy rozwój sojuszu HDR10+.

Oprócz certyfikatów HDR10+ dla istniejących telewizorów i smartfonów, Samsung pracuje nad wdrożeniem programu dla swoich produktów B2B. Na przykład modele mikro LED, takie jak The Wall Pro i The Wall Lux, mają już certyfikat HDR10+, a firma planuje rozszerzenie ekosystemu o linię produktów LED firmy Samsung.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 8K


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...