reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowości Asusa na IFA 2019

dodano: 2019-09-04 23:30
autor: Jakub Sulisz | źródło: Asus

ASUS ProArt Podczas specjalnej prezentacji dla mediów na targach IFA 2019 na scenie pojawili się obaj prezesi ASUS, panowie S.Y. Hsu i Samson Hu, po raz pierwszy pokazując światu portfolio rozwiązań przeznaczonych dla szerokiego grona odbiorców, w tym twórców treści, entuzjastów fitnessu, a także graczy. Zaprezentowana została najnowsza linia produktów przeznaczona dla profesjonalnych twórców treści multimedialnych ProArt, w tym ProArt StudioBook One, ProArt StudioBook Pro X, ProArt Station D940MX i ProArt Display PA32UCG. Ponadto swoje premiery miały smartwatch VivoWatch SP oraz laptop biznesowy ASUSPRO B9. Firma ASUS zapowiedziała także europejską premierę notebooków ZenBook Pro Duo i ZenBook Duo, a także smartfon gamingowy ROG Phone II.

ASUS IFA 2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

ProArt StudioBook Pro X
ProArt StudioBook Pro X to pierwszy laptop napędzany kartą graficzną NVIDIA Quadro, który został wyposażony w rozwiązanie ASUS ScreenPad 2.0 i ekran ASUS z ramkami NanoEdge ze wszystkich czterech stron. Ten nowatorski ekran zapewnia stosunek wielkości ekranu do obudowy na poziomie 92% oraz współczynnik proporcji ekranu 16:10 – dla najwyższej immersji wizualnej użytkownika. ProArt StudioBook Pro X obsługuje również wyjątkowo szeroką gamę kolorów z 97% pokryciem przestrzeni barwnej DCI-P3, a ponadto charakteryzuje się wysoką precyzją odwzorowania barw.

Korzystając z komputera ProArt StudioBook Pro X, użytkownicy mogą edytować i renderować wielowarstwowe pliki za pomocą profesjonalnego układu GPU NVIDIA Quadro RTX 5000, który został zoptymalizowany dla zapewnienia stabilności i wydajności podczas pracy z aplikacjami do profesjonalnych zastosowań. Jest on ponadto napędzany procesorem Intel Xeon® lub procesorem Intel Core i7 dziewiątej generacji z sześcioma rdzeniami, które zostały skonstruowane dla zapewnienia optymalnego połączenia wysokiej częstotliwości taktowania oraz dużej liczby wątków – do obsługi kompleksowych zadań intensywnie korzystających z pracy wielowątkowej. Macierz Raid 0 podłączona bezpośrednio do procesora zapewnia najlepszą możliwą wydajność dysków, osiągając prędkości rzędu nawet 6 GB/s w porównaniu do 4 GB/s w standardowych konfiguracjach. Dodatkowo ProArt StudioBook Pro X został zaprojektowany do pracy przy pełnym obciążeniu bez konieczności redukowania prędkości CPU lub GPU, co gwarantuje jego ogromną niezawodność nawet podczas szczytowych obciążeń systemu.

ProArt StudioBook Pro X to pierwszy model z tej serii wyposażony w rozwiązanie ScreenPad 2.0. Ten interaktywny dodatkowy ekran dotykowy ulepsza klasyczne wrażenia podczas korzystania z laptopa, zapewniając użytkownikom intuicyjny interfejs zbliżony do smartfonowych, za pomocą którego mogą łatwo zarządzać zadaniami i stworzyć spersonalizowany, płynny proces pracy wielozadaniowej.

Kompaktowa konstrukcja tego 17-calowego laptopa jest wymiarowo zbliżona do wielu laptopów 15-calowych, dzięki czemu bez trudu mieści się w teczce lub torbie na ramię – do profesjonalnego użytkowania w drodze i w podróży. Wyróżnia się on również atrakcyjnym wyglądem z eleganckim wykończeniem kolorystycznym Star Grey i akcentami w kolorze różowego złota.

ProArt Station D940MX
ProArt Station D940MX to kompaktowy komputer desktopowy klasy stacji roboczej zaprojektowany specjalnie dla twórców treści i użytkowników zajmujących się profesjonalną obróbką mediów. Dysponując obudową o pojemności zaledwie 8 litrów, jest to jeden z najmniejszych dostępnych komputerów stacjonarnych. Pomimo niewielkich rozmiarów ta stacja robocza oferuje niesamowitą moc obliczeniową i zastosowano w niej dwustronną płytę główną do instalacji superwydajnych układów CPU, GPU oraz pamięci. W maksymalnej konfiguracji komputer ten jest napędzany procesorem Intel® Core™ i9 dziewiątej generacji z maks. 64 GB pamięci DDR4 2666 MHz, kartą graficzną NVIDIA® Quadro RTX™ 4000 lub NVIDIA GeForce RTX™ 2080 Ti, dwoma dyskami, w tym SSD PCIe® o poj. 512 GB oraz HDD o poj. 1 TB, jak również oferuje ultraszybkie połączenia, jak np. gniazda Thunderbolt™ 3 na panelu przednim.
 

ProArt Station D940MX wykorzystuje zaawansowany, hybrydowy układ chłodzenia umożliwiający wydalanie dużej ilości ciepła gromadzącego się w kompaktowej obudowie tej stacji roboczej. W skład tego układu wchodzi komora parowa 2D oraz rurki cieplne do obniżenia ogólnych temperatur wewnętrznych o nawet 6,8°C. Cztery wentylatory usytuowane w różnych strefach obudowy pomagają w szybkim rozpraszaniu ciepła. Jednym z nich jest pomocniczy wentylator na dysku twardym, który zwiększa przepływ powietrza o nawet 9% dla zagwarantowania stabilnego dostępu do danych.

Pomimo swojego superwydajnego układu chłodzenia, ProArt Station D940MX pracuje cicho, emitując jedynie hałas poniżej 19 dB w stanie bezczynności oraz maksymalnie 37 dB przy pełnym obciążeniu. Ponieważ komputer ProArt Station D940MX został zaprojektowany dla zaspokojenia wymagających potrzeb twórców treści, jest on zgodny z rygorystycznymi kryteriami standardu klasy wojskowej MIL STD 810G, co gwarantuje stabilną pracę i wysoką wydajność w dłuższym wymiarze czasu.

ProArt Display PA32UCG
ASUS ProArt Display PA32UCG to pierwszy na świecie profesjonalny monitor o parametrach HDR 1600 i 120 Hz ze zmienną częstotliwością odświeżania ekranu. Oferuje on rozdzielczość 4K UHD oraz podświetlenie diodami mini LED, które gwarantują wiodący w branży poziom jasności i wydajność odwzorowania kolorów do kluczowych procesów wizualnych wykonywanych przez twórców filmów, streamerów i deweloperów gier. ProArt Display PA32UCG jest wstępnie certyfikowany przez VESA w zakresie obsługi DisplayHDR 1400, czyli najnowszego i najwyższego w branży standardu wydajności efektów HDR.

Monitor ten jest wyposażony w 1152 indywidualnych mini diod LED z funkcją miejscowego przyciemniania. Pozwalają one na uzyskanie jasności 1000 nitów utrzymywanej na całej powierzchni ekranu, jasności szczytowej na poziomie 1600 nitów oraz współczynnika kontrastu wynoszącego 1 000 000:1. ProArt Display PA32UCG oferuje również wyjątkową wydajność high-dynamic range (HDR) i obsługuje wszystkie najważniejsze standardy HDR, w tym Dolby Vision®, Hybrid Log-Gamma (HLG) i HDR10.
 

ProArt Display PA32UCG wykorzystuje także technologię quantum-dot, która umożliwia wyświetlanie szerokiej palety kolorów z obsługą przestrzeni barwnych DCI-P3, Adobe RGB, sRGB, Rec. 709 oraz Rec. 2020. Dzięki prawdziwej 10-bitowej głębi kolorów oraz fabrycznej, wstępnej kalibracji kolorów w trzech poziomach, monitor ProArt Display PA32UCG od razu po uruchomieniu zapewnia niewiarygodnie realistyczne odwzorowanie kolorów (Delta-E < 1). Dodatkowo zintegrowana technologia kalibracji sprzętowej ProArt z funkcją zapisywania w wyświetlaczu zapewnia stałą precyzję i długotrwałą niezawodność monitora pod względem wydajności.

Technologia Adaptive-Sync pozwala na uzyskanie zmiennej częstotliwości odświeżania w przedziale 48–120 Hz (VRR), która eliminuje efekty zniekształcania obrazu, „tearingu” oraz rozmywania ruchów animacji. Dzięki takim rozwiązaniom ProArt Display PA32UCG doskonale nadaje się do zastosowania w procesach tworzenia i testowania gier. Dodatkowo monitor ten oferuje bogate opcje połączeń z dwoma gniazdami Thunderbolt™ 3, jednym DisplayPort i trzema gniazdami HDMI, jak również zintegrowany hub USB pozwalający twórcom treści na podłączanie całej gamy różnych urządzeń i korzystanie z ultraszybkich transferów z dysków zewnętrznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sprzęt


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...