reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

IFA: Rynek składanych smartfonów rozwinie się szybko

dodano: 2019-09-04 23:24 | aktualizacja: 2019-09-06 14:49
autor: Justyna Sulisz | źródło: IFA

Samsung Galaxy Fold W opinii obserwatorów rynek składanych smartfonów rozwinie się dość szybko w kierunku głównego trendu w elektronice użytkowej. Jak wynika z badań, co trzeci konsument w Niemczech (35 proc.) może sobie wyobrazić korzystanie z takiego smartfona. Ostatnio Samsung i Huawei rozpoczęły wyścig o wprowadzenie takiego smartfona, ale oba szybko wycofały się z powodu problemów na poziomie produkcji.

Samsung
Samsung Fold skladany smartfon.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Samsung zaprezentuje swój smartfon Galaxy Fold na targach IFA 2019 w Berlinie, który trafi na rynek europejski we wrześniu.
Huawei mógłby również skorzystać z okazji, aby zaprezentować swojego Mate X na berlińskich targach.

W przypadku Samsunga składane smartfony niekoniecznie będzie na pierwszym planie. Główny temat na targach IFA dotyczący smartfonów, ma jednak dotyczyć nowego standardu mobilnego 5G. Tu rozegra się gra o dużo większy rynek 5G.

Według badań przeprowadzonych przez Bitkom i Deloitte ponad połowa (58 proc.) respondentów dostrzega przewagę polegającą na tym, że składane smartfony po złożeniu wymagają mniej miejsca. Aż 50 proc. badanych uważa, że większy ekran jest bardziej interesujący, a 18 proc. spodziewa się większych możliwości niż standardowe smartfony.

Składane smartfony tanie nie będą - prawdopodobnie spodziewać się można wysokich cen do 2300 euro, ale początkowo nie będą skierowane dla rynku masowego.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Smartfony


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...