reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Niedziela z… Joanną Trzepiecińską” w TVP Kultura

dodano: 2019-09-06 12:14 | aktualizacja: 2019-09-06 12:22
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

Joanna Trzepiecińska fot. TVP Bohaterką najbliższej, premierowej „Niedzieli z…” będzie wszechstronna aktorka, jedna z najważniejszych i najpiękniejszych twarzy polskiego kina lat 90. – Joanna Trzepiecińska. Wśród zaproszonych do studia gości, przyjaciele artystki m.in. - Jerzy Derfel, Zbigniew Zamachowski, Andrzej Fogtt i Bogdan Hołownia.

niedziela z Joanna Trzepiecińska TVP Kultura


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
8 września TVP Kultura zaprasza na premierowy odcinek programu „Niedziela z…” poświęcony Joannie Trzepiecińskiej. Aktorka stworzyła wiele niezwykłych kreacji lirycznych, dramatycznych, komediowych i muzycznych. W czasie jednego z konkursów recytatorskich poznała Jana Englerta, który zainspirował ją do zdawania do szkoły teatralnej. W studiu TVP Kultura Agnieszka Szydłowska spotka się z aktorką i zaproszonymi przez nią artystami: aktorem – Zbigniewem Zamachowskim, kompozytorem i pianistą – Jerzym Derflem, pianistą jazzowym – Bogdanem Hołownią, malarzem – Andrzejem Fogttem i przyjaciółmi: aktorką Magdaleną Warzechą, Kingą Jankowską i Dariuszem Wasilewskim. Wspólnie porozmawiają m.in. o pasji do aktorstwa, równie silnej, co zamiłowanie do szycia, szerokim wachlarzu ról teatralnych i muzycznej stronie twórczości aktorki.

Po rozmowie w studiu widzowie TVP Kultura będą mogli obejrzeć film „Nad rzeką, której nie ma” w reżyserii Andrzeja Barańskiego, o godz.18:15, który w 1991 roku przyniósł aktorce nominację do prestiżowych Złotych Lwów Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Joanna Trzepiecińska (ur. 1965 roku w Tomaszowie Mazowieckim) – aktorka filmowa i teatralna, piosenkarka. Zadebiutowała jako studentka III roku szkoły teatralnej w serialu TVP zatytułowanym „Rzeka kłamstwa” w reżyserii Jana Łomnickiego. Równocześnie zagrała na deskach Teatru Polskiego, wcielając się w rolę służącej w spektaklu „Bezimienne dzieło” Stanisława Ignacego Witkiewicza (w reż. Jana Englerta). Jest także aktorką śpiewającą, pokazującą jak bawić się dźwiękiem i ich interpretacją. Wykonuje utwory autorstwa niezrównanego tandemu Przybora i Wasowski, piosenki do słów Marii Czubaszek, Anny Borowej, Bronisława Broka, Jacka Dehnela oraz ballady z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Niedziela z… Joanną Trzepiecińską
8 września, godz. 17:15, TVP Kultura

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...

Pilot radiowy RF-Mak

Pilot radiowy do zdalnego sterowania terminalami i odbiornikami cyfrowymi.

149 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...
reklama