reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe seriale BBC First z gwiazdorską obsadą

dodano: 2019-09-06 12:15 | aktualizacja: 2019-09-06 13:50
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC WorldWide

„List do Niny” BBC Earth We wrześniu 2019 roku na BBC First zadebiutują dwa seriale: „List do Niny” - uroczy i pełen inteligentnego humoru serial komediowy kipiący klimatem Londynu lat 80. XX wieku oraz „Lato szpiegów”.

„List do Niny” BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„List do Niny”
Uroczy i pełen inteligentnego humoru serial komediowy kipiący klimatem Londynu lat 80. XX wieku. W obsadzie nominowana do Oscara Helena Bonham Carter oraz Faye Marsay („Gra o tron”).

20-letnia Nina z Leicester przyjeżdża do stolicy w poszukiwaniu pracy. Zatrudnia się jako niania w domu pięknej i uznanej redaktorki George, samotnie wychowującej dwóch synów – Joe i Maxa. Nieświadomie wkracza do świata najbardziej wpływowych postaci literackich ówczesnej epoki. Obserwujemy zderzenie dwóch odmiennych środowisk – prostej, ale błyskotliwej i twardo stąpającej po ziemi dziewczyny z prowincji i wyrafinowanej literacko-kulturalnej bohemy Londynu. Ninę nieustannie zaskakuje jej nowa rodzina i grono przyjaciół oraz ich szalona obsesja na punkcie świeżych pomidorów (w przeciwieństwie do tych w puszce) i ich bezwstydnie szczere rozmowy - tak jak oni nie mogą wyjść z podziwu dla jej błyskotliwości w docieraniu do sedna problemów i umiejętności doceniania tego, co w życiu naprawdę ważne. Chociaż brakuje jej obycia i kwalifikacji, Nina z pewnością siebie polega na swoim wewnętrznym cieple i inteligencji samouka w kontaktach z intelektualistami przewijającymi się przez dom. Dzięki zachęcie George i uwadze przystojnego chłopca z sąsiedztwa, oczy Niny stopniowo otwierają się na przyszłość, w której pojawią się nowe możliwości…
 

Serial jest adaptacją autobiograficznej bestsellerowej powieści Niny Stibbe. Na mały ekran przeniósł ją scenarzysta i znany polskim czytelnikom brytyjski pisarz Nick Hornby (m.in. „Był sobie chłopiec”, „Wierność w stereo”). To afirmacja rodziny, przyjaźni i zwykłej codzienności.
Premiera: 23 września o godzinie 19:55
 
„Lato szpiegów”
Wielka Brytania, 1958 rok. W stosunkach ze Związkiem Radzieckim panuje podejrzliwość i strach. Samuel Petrukin, rosyjski imigrant, inżynier i wynalazca, chciałby zasymilować swoją rodzinę z nowym środowiskiem. Gdy poznaje wywodzących się z wyższych sfer Kathleen Shaw i jej męża Richarda, bohatera wojennego oraz członka parlamentu, pozostaje pod ich ogromnym wrażeniem. Szantażowany i śledzony przez wywiad MI5 Samuel dostaje jednakże propozycję nie do odrzucenia – ma szpiegować swoich nowych przyjaciół. Tym samym zostaje wciągnięty w sieć oszustw oraz niejasnych powiązań. Prywatne życie Samuela staje się coraz bardziej splecione z jego tajną misją, a on sam dokonuje niepokojących dla siebie odkryć. Dowiaduje się również, że rodzina Shawów skrywa tajemniczą tragedię z przeszłości.
 

Czy państwo Shaw rzeczywiście są zamieszani w spisek przeciwko własnemu państwu? Czy może tajemniczy agenci wywiadu chcą zwabić Samuela w śmiertelną pułapkę? Komu należy ufać? Samuel musi podjąć decyzję, która może mieć ponure konsekwencje dla kraju i niego samego. Zimna wojna poddała w wątpliwość wszystkie znane pewniki, a historia dotarła do punktu zwrotnego. Przyszłość Samuela i Wielkiej Brytanii są owiane wątpliwościami. 
Premiera: 25 września o godzinie 22:30


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Kabel bez wiercenia - super płaski

Przejściówka 20cm umożliwiająca przejście kabla antenowego do anteny satelitarnej lub...

15 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...
reklama