reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy sezon „Kobiety na krańcu świata” w TVN

dodano: 2019-09-06 14:32
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVN Discovery Polska

Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska od lat poznaje różne aspekty życia kobiet na całym świecie – ich codzienność, najskrytsze marzenia i największe lęki. Jesienią po raz kolejny spakuje plecak i wyruszy w fascynującą podróż. W najnowszej serii programu „Kobieta na krańcu świata” odwiedzi m.in. Meksyk, Izrael, RPA, Indie oraz Senegal! Pierwszy odcinek prosto z Korei Południowej już 8 września na antenie TVN.

Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Każdego dnia można przekonać się, że prawdziwi bohaterowie żyją wśród nas. Kraniec świata może być tuż za rogiem, a obok niektórych spraw nie da się przejść obojętnie. Już jesienią poznamy fascynujące miejsca oraz wyjątkowe kobiety i ich poruszające historie. Program jest już na antenie jedenaście lat i cały czas nie zwalnia tempa!

- W tym sezonie wkraczamy również do świata nowych technologii. Chcemy, aby widzowie mogli poczuć się jak członkowie ekipy filmowej i wyruszyć z Martyną Wojciechowską w prawdziwą podróż. Dzięki wirtualnej rzeczywistości będzie to możliwe! Specjalny odcinek z Izraela będzie można obejrzeć w kinach VR w całej Polsce - informuje nadawca.

Już 8 września wybierzemy się do Korei Południowej - kraju, który ma ma jeden z najniższych współczynników dzietności na świecie. Według badań, aż 90% mężczyzn i 80% kobiet, między 25. a 30. rokiem życia jest singlami. Panie obawiają się, że zarówno małżeństwo, jak i ciąża staną na drodze do ich awansu w pracy i będą powodem do dyskryminacji. Jednocześnie to kraj konserwatywny i niemal każda kobieta chce wziąć ślub. Dlatego prężnie rozwija się tu biznes… solo ślubów. Okazuje się, że do spełnienia marzeń o białej sukni i welonie nie potrzeba nawet pana młodego!

W nowej serii podróżniczka odwiedzi również prawdopodobnie jedyny na świecie dom opieki dla pań, które w przeszłości trudniły się świadczeniem usług seksualnych. Ten najstarszy zawód świata jest w Meksyku legalny. Mimo wszystko kobietom nie przysługują żadne świadczenia emerytalne czy zdrowotne. Jak wygląda ich życie w ośrodku?

W tym samym kraju blisko połowa mieszkańców żyje w ubóstwie. W kolejnym odcinku Martyna spotka się z 19-letnią Karoliną, która nawet przez dwadzieścia godzin dziennie pracuje… na wysypisku śmieci. Kim są tzw. „pepenadores”?

Kinnar to wyjątkowa społeczność. Jej ślady w kulturze indyjskiej mają około 4000 lat. Choć są urodzeni w ciele mężczyzny, utożsamiają się z płcią przeciwną. O ich błogosławieństwo zabiegają świeżo poślubieni małżonkowie i rodzice małych dzieci. Kinnar są czczeni podczas religijnych i duchowych ceremonii. Dziennikarka sprawdzi, jak wygląda ich barwne życie na co dzień.

Każdego roku na świecie na skutek ataku rekinów ginie kilka osób. W tym samym czasie ludzie zabijają nawet 150 milionów tych zwierząt! W RPA Martyna pozna nietypową nastolatkę, której pasją jest nurkowanie z rekinami! Ella stara się uświadamiać innych o zagrożeniach, które czyhają na ten gatunek.

W najnowszym sezonie programu nie zabraknie opowieści, które nie tylko szokują, ale też bawią do łez i wzruszają. Gdybyście mogli przemieścić się na dowolny kraniec świata, gdzie by to było?

Kobieta na krańcu świata
Emisja 1. odcinka w niedzielę, 8 września o godz. 11:00 w TVN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88 4K UHD S2 + IP

Octagon SX88 4K UHD S2 - odchudzona wersja odbiornika UHD...

399 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

890 zł Więcej...
reklama