reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HBO i Cinemax bez dopisku „HD” w logo na ekranie

dodano: 2019-09-09 11:56
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

HBO Na początku września z logo kanałów HBO i Cinemax usunięty został dopisek „HD”. Dotyczy to także polskich wersji stacji: HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD, Cinemax HD oraz Cinemax2 HD.

HBO HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W dzisiejszych czasach emisja w jakości HD jest praktycznie standardem. Nadawcy, uruchamiając nowe kanały, zazwyczaj nie stosują już dopisku „HD”, mimo emisji w wysokiej rozdzielczości. Nie jest to już bowiem żaden wyróżnik, kiedy większość stacji można oglądać w High Definition. Za to zrezygnowanie z tego dodatkowego oznaczenia prowadzi do skrócenia i uproszczenia nazwy, a usunięcie go z logo ekranowego powoduje, że znaczek w mniejszym stopniu przysłania obraz.

Polskie wersje kanałów HBO HD i Cinemax2 HD są dystrybuowane poprzez satelitę na transponderach Cyfrowego Polsatu, natomiast Cinemax HD, HBO2 HD i HBO3 HD na pojemności Platformy CANAL+. Należy zwrócić uwagę, że HBO HD i Cinemax2 HD mają nieco niższe przepływności wideo na satelicie niż pozostałe stacje HBO Polska, dostępne z transponderów Platformy CANAL+.
 
Przekaz kanału HBO HD - już bez dopisku „HD” w logo ekranowym


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2021

10 zł Więcej...
reklama