reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nielegalna dystrybucja kanałów w obwodzie lwowskim

dodano: 2019-09-09 17:01
autor: HP | źródło: lviv.gp.gov.ua

haker hacker W obwodzie lwowskim na Ukrainie zatrzymano międzyregionalną grupę zorganizowaną, która nielegalnie retransmitowała programy 15 znanych kanałów telewizyjnych. Grupa trzech osób stworzyła usługę strumieniowego przesyłu wideo bez zgody właścicieli praw autorskich. Teraz odpowiedzą za swoje czyny.

Policja Narodowa Ukrainy w obwodzie lwowskim


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Za swoją usługę pobierali opłaty od użytkowników. Ogółem oszacowano szkody o łącznej wartości ponad 2 mln hrywien (ok. 315 tys. zł).

Osoby te były zaangażowane w działalność przestępczą od maja 2017 roku do grudnia 2018 roku. W zorganizowanej grupie było dwóch mieszkańców obwodu odeskiego i jeden obwodu lwowskiego.

Podczas przeszukiwań śledczych Policji Narodowej Ukrainy we Lwowie wraz z pracownikami departamentu ds. zwalczania cyberprzestępczości, skonfiskowano sprzęt telekomunikacyjny, używany do nielegalnych działań.

Członkowie grupy zostali oskarżeni o naruszenie praw autorskich i praw pokrewnych. Ukraińskie prawo przewiduje grzywnę w wysokości od 2 do 3 tys. nieopodatkowanych minimalnych dochodów obywateli albo pozbawienie wolności na okres od 3 do 6 lat. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Antena Televes Ellipse UHF

Antena Televes Ellipse kierunkowa do stabilnego odbioru UHF (DVB-T) z...

379 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...
reklama