reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wikipedia walczy z atakami DDoS

dodano: 2019-09-10 13:02
autor: HP | źródło: Bitdefender

haker hacker Wyobraź sobie świat bez Wikipedii. Czy pamiętasz, jak to było, gdy musiałeś użyć swojej pamięci, aby przypomnieć sobie kolejność filmów o Jamesie Bondzie, zgadnąć, ile lat ma Tina Turner, lub spróbować z całą pewnością powiedzieć, z jakim krajem Francja ma najdłuższą granicę lądową?

ataki DDoS haker wirus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Teraz wielu z nas nie uważa, że ​​gromadzenie ogólnej wiedzy jest tak istotne, ponieważ Wikipedia jest zawsze na wyciągnięcie ręki, aby powiedzieć nam, w którym roku Queen wydała Bohemian Rhapsody.

Możesz więc sobie wyobrazić ból, który został spowodowany przez kody do quizów w pubach i studentów piszących eseje w ten weekend, gdy encyklopedia internetowa Wikipedia, jedna z najpopularniejszych stron internetowych na świecie, została dotknięta rozproszonym atakiem typu „odmowa usługi”.

Według Fundacji Wikimedia, organizacji non-profit działającej za Wikipedią, witryna została zaatakowana złośliwym atakiem, który uniemożliwił dostęp do witryny z kilku krajów.

Wiele raportów użytkowników, którzy nie mają dostępu do Wikipedii, pochodziło z Europy.

Fundacja Wikimedia potępiła atak, mówiąc, że zagraża on „podstawowym prawom każdego do swobodnego dostępu i wymiany informacji”.Wikipedia nie była jedyną głośną ofiarą ataku DDoS w ten weekend.

Gracze World of Warcraft Classic odkryli, że mieli trudności z połączeniem się z serwerami gry po tym, jak również zostali dotknięci atakiem DDoS.Blizzard, twórcy World of Warcraft, potwierdził na Twitterze, że na jego systemy wpłynęła seria ataków DDoS.

Co ciekawe, konto na Twitterze nazywające się „UkDrillas” twierdziło, że jest odpowiedzialne zarówno za atak na Wikipedię, jak i World of Warcraft Classic za pośrednictwem serii tweetów. Jedna osoba rzekomo będąca członkiem UkDrillas z siedzibą w Wielkiej Brytanii została skazana przez wściekłych graczy, którzy najwyraźniej nie docenili tego, że zabrano im naprawę World of Warcraft.
Przy tak głośnym celu trudno sobie wyobrazić, że organy ścigania jeszcze nie prowadzą dochodzenia. W takim przypadku przynajmniej członkowie UkDrillas będą musieli się martwić o zrzędliwych graczy.

World of Warcraft nie jest obcy celem ataków DDoS ze strony rywalizujących graczy. W ubiegłym roku 38-letni Rumun został skazany na rok w amerykańskim więzieniu federalnym i musiał zapłacić 29 987 dol. restytucji Blizzard Entertainment po przeprowadzeniu ataku typu „odmowa usługi” na europejskie serwery World of Warcraft.

Konto UKDrillas, które chwaliło się ostatnimi atakami na Wikipedię i World of Warcraft, zostało teraz zawieszone przez Twittera.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama