reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Gruzji wystartował nowy kanał

dodano: 2019-09-10 17:56
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Mtavari Archi 9 września br. w Gruzji wystartował nowy, prywatny kanał telewizyjny. Były dyrektor generalny Rustavi 2, Nika Gwaramija, uruchomił swój nowy projekt Mtavari Archi.

Mtavari Archi


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak pisze TASS, nowy kanał zatrudnił wszystkich dziennikarzy, którzy rozstali się z Rustavi 2 pod koniec sierpnia w wyniku odejścia Nika Gwaramija. W nowej stacji pracuje też Gieorgij Gabunija, który w programie „Postscriptum” Rustavi 2 wyrażał się obraźliwie pod adresem rosyjskiego prezydenta.

Wróciliśmy, aby tworzyć razem z wami kanał telewizyjny niezależny od cenzury i wpływu władz. Wróciliśmy z tym samym duchem i takim samym nastawieniem. To zespół, któremu ufacie i który nawet na minutę nie poddał się

- powiedziała prowadząca program informacyjny, otwierając transmisję Mtavari Archi.

Współwłaściciel gruzińskiej telewizji Rustavi 2, Nino Niżaradze, w lipcu br. oskarżył Nika Gwaramija, który wtedy zajmował stanowisko dyrektora generalnego kanału o możliwym przekroczeniu pełnomocnictw. W tym samym miesiącu do Rustavi 2 powrócił dawny właściciel Kibar Chalwaszi, po czym Gwaramija został zwolniony ze stanowiska dyrektora. Następnie Gwaramija zażądał od firmy 5 mln dolarów.

Ostatnio w Gruzji pojawiły się doniesienia o uruchomieniu nowego kanału telewizyjnego, którego start miałby nastąpić w październiku.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

299 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama