reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zdradliwy Großer Bösenstein, czyli alpejska przygoda

dodano: 2019-08-26 18:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: podrozezantena.pl

Großer Bösenstein Jeśli szczyt nosi nazwę „wielki zły kamień” (Großer Bösenstein), to bez wątpienia coś niedobrego musi się za tym kryć. Odczułam to na własnej skórze, kiedy w pewien piękny, czerwcowy dzień udałam się na wędrówkę w Niskie Taury - pasmo w austriackich Alpach Wschodnich. Kompletnie nic nie zapowiadało, że ta wyprawa pozostawi szczególny ślad w mojej psychice. Ale jak to mawiają, co cię nie zabije, to cię wzmocni.

Großer Bösenstein


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Niestety na jednej przygodzie się nie skończyło. Gdy już dotarłam na Großer Bösenstein, na horyzoncie zaobserwowałam ciemne burzowe chmury. „Wielki zły kamień” bez wątpienia zasłużył tego dnia na swoje miano. Znalazłam się w kropce, gdyż powrót przez ośnieżone żleby uznałam za niemożliwy, a dalszą wędrówkę granią, w kierunku Kleiner Bösenstein (2395 m n.p.m.), a następnie Großer Hengst (2159 m n.p.m.), czyli „wielkiego ogiera”, za bardzo niebezpieczną w obliczu zbliżającej się burzy. Z dwojga złego wybrałam tę drugą opcję. Zatem miałam do pokonania odcinek mierzący jeszcze około 5,3 km, co mogło potrwać przynajmniej godzinę.
 
Na szczycie Großer Bösenstein, w tle burzowe chmury
Widok z Großer Bösenstein na południe - w kierunku Kleiner Bösenstein
Krzyż na szczycie Großer Bösenstein, w oddali już pada

Na domiar złego tuż przy szlaku napotkałam koziorożca alpejskiego. Kiedy w oddali już padało i grzmiało, potężne zwierzę spokojnie czekało nieco poniżej grani na zbliżającą się nawałnicę. Nie ukrywam, iż okropnie bałam się przejść obok niego, gdyż nie wiedziałam, jak zareaguje. Alpejskie stworzenie na szczęście nie wykazało najmniejszego zainteresowania moją osobą.
 
Koziorożec alpejski czekający na przejście burzy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 890 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

129 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

129 zł Więcej...
reklama