reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Who Wants to Be a Millionaire z Jeremym Clarksonem” na BBC Brit

dodano: 2019-09-11 14:27
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

Milionerzy z Jeremym Clarksonem BBC Brit W październiku widzowie BBC Brit zobaczą nowe odcinki „Who Wants to Be a Millionaire z Jeremym Clarksonem”, którego pierwszy sezon zyskał duże uznanie widzów. Jego średnia oglądalność była trzykrotnie wyższa niż średnia kanału. 

Milionerzy z Jeremym Clarksonem BBC Brit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Who Wants to Be a Millionaire z Jeremym Clarksonem
Jeremy Clarkson powraca z nowym sezonem najpopularniejszego teleturnieju na świecie. Piętnaście pytań, cztery koła ratunkowe i milion funtów do wygrania! A także kilka nowości w formule programu, m.in. pytanie do prowadzącego. Który z uczestników zachowa zimną krew i sięgnie po najwyższą wygraną?
Od piątku 25 października, godz. 22:30
 

Brytyjski Top Gun: piloci myśliwców
F35 Lightning to najnowsze i najbardziej zaawansowane myśliwce bojowe na świecie. Dambusters, czyli piloci ze słynnej eskadry Królewskich Sił Powietrznych, przechodzą właśnie szkolenia, by zasiąść za ich sterami. Krytykowany ze względu na ogromne koszty projekt ich zakupu o wartości 9 miliardów funtów został zrealizowany mimo wielu przeszkód. Teraz myśliwce stanowią część brytyjskiej armii. Nowe pokolenie pilotów elitarnej jednostki przygotowuje się do walki na froncie i uczy obsługiwać nową maszynę. Tymczasem w brytyjskiej szkole Top Gun kandydaci na pilotów myśliwców walczą o miejsce w prestiżowej eskadrze Dambusters.
Poniedziałek 7 października, godz. 22:30

Największe mity historii USA
Wojna o niepodległość Stanów Zjednoczonych, wojna secesyjna, marzenie o supremacji i amerykański sen. To mity narodowe, które definiują tożsamość USA. Czy jednak możemy bezgranicznie ufać podaniom historycznym? Program udowadnia, że dzieje Stanów Zjednoczonych od setek lat są mitologizowane, a amerykańską tożsamość tworzy wiele półprawd oraz naciąganych opowieści. Czy wydarzenia znane nam jako momenty triumfu rzeczywiście takimi były? Udowadniamy, że bohaterami narodowymi często kierowały niecne motywy i stosowali nieetyczne zagrywki. Czy to możliwe, by u podstaw jednej z największych legend narodowych na świecie leżała nie tylko prawda historyczna, lecz także mity i manipulacje? Historyczka Lucy Worsley z humorem oraz przy pomocy szeregu przykładów udowadnia, że tak właśnie jest.
Środa 2 października, godz. 22:30
 

Zbrodnie z miłości i nienawiści
Przemoc na tle rasowym, agresja powodowana homofobią, zabójstwa honorowe - zbrodnie motywowane nienawiścią polaryzują społeczeństwo
i budzą skrajne emocje. W odcinkach przedstawiono historie trzech brutalnych przestępstw. Historia dokonanego na Florydzie morderstwa gwatemalskiego imigranta wydaje się być egzemplifikacją napięć wywoływanych w Ameryce Trumpa. Z kolei w Teksasie muzułmanin oskarżony jest o morderstwo na tle religijnym. W Nowym Jorku zaś tragiczne zdarzenia uruchomiły dyskusję - kto winny jest sytuacji, w której nastoletni gej zabija osoby, które go prześladowały. Rozmowy z funkcjonariuszami policji, świadkami, sprawcami oraz bliskimi ofiar mają wyjaśnić motywacje, komplikacje psychologiczne oraz konsekwencje społeczne stojące za każdą z tych okrutnych zbrodni.
Od czwartku 3 października, godz. 23:30


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 249 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...
reklama