reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ProSiebenSat.1 wróci z kanałem informacyjnym w Niemczech?

dodano: 2019-09-11 22:57 | aktualizacja: 2019-09-12 00:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: ProSiebenSat.1

Puls 24 Nieco ponad dekadę po sprzedaży informacyjnego kanału N24 firmie Springer-Verlag, ProSiebenSat.1 ponownie rozważa uruchomienie własnego  kanału informacyjnego w Niemczech. Co ciekawe to kanał Puls 24 emitowany w Austrii od 1 września miałby służyć jako swoisty balon testowy czy taki kanał zostanie dobrze przyjęty na niemieckojęzycznym rynku.

Puls 24 HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Informacja została potwierdzona przez ProSiebenSat.1, że możliwe jest pojawienie się na niemieckim rynku nowego kanału informacyjnego.

- Jeśli ekspansja w Austrii się powiedzie, to z pewnością „intencją jest uruchomienie czegoś podobnego w Niemczech - powiedział CEO Max Conze.

Jego poprzednik, szef ProSiebenSat.1, Thomas Ebeling, w 2010 roku sprzedał firmie Springer Verlagi własny kanał informacyjny N24 - obecnie działający pod nazwą Welt. Śmiałe postanowienie ProSiebenSat.1 co do Puls 24 może stanowić pewną poważną zmianę co do sposobu myślenia o kanale informacyjnym w kontekście rynku niemieckiego.

„Handelsblatt” pisząc o ProSiebenSat.1 nie ukrywa zadowolenia z uruchomienia Puls 24 w Austrii. Całodobowa stacja informacyjna w jakości HD jest dostępna bezpłatnie m.in. z satelity Astra 1L (19,2°E) z 11,671 GHz, pol. H, a także jako strumień na żywo na stronie internetowej puls24.at (w Polsce brak transmisji). Celem jest osiągnięcie 1 proc. oglądalności po 2 latach.

Jeśli powiedzie się projekt informacyjnego Puls 24 w Austrii to dzięki temu wkrótce może nastąpić wzrost kanałów (informacyjnych) w Niemczech.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB 5800S + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik ADB5800S + karta na...

119 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...
reklama