reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Hity września i października w Canal+

dodano: 2019-09-12 13:32 | aktualizacja: 2019-09-12 14:10
autor: Jakub Sulisz | źródło: Canal+

7 uczuć Canal+ Jesień w Canal+ upłynie widzom pod znakiem hitów polskiego i zagranicznego kina. Po raz pierwszy w telewizji stacja pokaże takie filmy jak głośny „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, „7 uczuć” Marka Koterskiego czy „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Bryana Singera. Na antenie także własne produkcje dokumentalne - mocni „Rekruci”, odsłaniający kulisy życia studentów pierwszego roku czterech najlepszych Wojskowych Akademii w Polsce, „Czarna domena” – o tym, jak się rodzą fake newsy i kim naprawdę są hejterzy, a także podróż w rytmie najpiękniejszych polskich miast w serialu dokumentalnym „Miasta rytm”.

Kler Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Brzmienia kultowego zespołu Queen na antenie Canal+ już w sobotę, 14 września. O godz. 21:00 po raz pierwszy w telewizji widzowie zobaczą oscarowy® „Bohemian Rhapsody” z nagrodzonym Nagrodą Akademii za rolę Freddy’ego Mercurego Ramim Malikiem. Przed premierą filmu Canal+ wyemituje archiwalny koncert zespołu Queen „Live At Wembley Stadium” z 1986 roku.

„Bohemian Rhapsody”
To porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.
Premiera: sobotę, 14 września, o godz. 21:00
 

Polskie kino festiwalowe
W czasie trwania 44. słynnego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, widzowie, nie ruszając się z domu, będą mogli cieszyć się najlepszym polskim kinem festiwalowym, oglądając filmy z zeszłorocznej edycji konkursu. W ramach cyklu Festiwal w Gdyni w CANAL+ na ekranie najlepsze aktorskie nazwiska: Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Joanna Kulig, Janusz Gajos , Andrzej Chyra, Maciej Stuhr, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura i inni. Po raz pierwszy w telewizji do zobaczenia m.in.„Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego i „7 uczuć” Marka Koterskiego.
 • 16.09 godz. 23:20 "Okna, okna" reż. Wojciech Solarz
 • 17.09 godz. 20:00 "Ułaskawienie" reż. Jan Jakub Kolski
 • 17.09 godz. 21:40 "Wilkołak" reż. Adrian Panek
 • 18.09 godz. 20:00 "Autsajder" reż. Adam Sikora
 • 18.09 godz. 21:35 "53 wojny" reż. Ewa Bukowska - koprodukcja CANAL+
 • 19.09 godz. 20:00 "Fuga" reż. Agnieszka Smoczyńska
 • 19.09 godz. 21:45 "Eter" reż. Krzysztof Zanussi - koprodukcja CANAL+
 • 20.09 godz. 20:00 "Juliusz" reż. Aleksander Pietrzak
 • 20.09 godz. 21:40 "7 uczuć" reż. Marek Koterski
 • 22.09 godz. 21:45 "Kler" reż. Wojciech Smarzowski

„Juliusz” reż. Aleksander Pietrzak
Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta-malarz (Jan Peszek). Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Wybawieniem wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…
Premiera: ​piątek, 20 września, o godz. 20:00
 

„7 uczuć” reż. Marek Koterski
Kto nie zna Adasia Miauczyńskiego? Losy sfrustrowanego życiem inteligenta śledziliśmy już w „Nic śmiesznego”, „Ajlawju” czy „Dniu świra”. Reżyser Marek Koterski po raz kolejny wraca do swojej ulubionej postaci, idąc o krok dalej, a nawet - wcześniej.

Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.
Premiera: ​piątek, 20 września, o godz. 21.40

„Kler" reż. Wojciech Smarzowski
Przebój kinowy 2018 roku w Polsce, budzące skrajne emocje dzieło kontrowersyjnego twórcy „Wołynia” i „Drogówki”, które obejrzało ponad 5 milinów widzów (co czyni go najpopularniejszym polskim filmem XXI wieku). W rolach głównych Arkadiusz Jakubik („Jestem mordercą”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”), Robert Więckiewicz („W ciemności”, „Kołysanka”), Jacek Braciak („Róża”, „Różyczka”), Janusz Gajos („Jasminum”, „Body/Ciało”) oraz Joanna Kulig („Niewinne”, „Zimna wojna”).

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.
Premiera: ​niedziela, 22 września, o godz. 21:45

Seriale dokumentalne Canal+

Miasta rytm
Subiektywna podróż nietypowego historyka sztuki i autora słynnych „Spacerowników” – Jerzego S. Majewskiego - przez 8 polskich miast. Nowe spojrzenie na Kraków, Warszawę, Wrocław czy Łódź. Czy w Toruniu czas płynie wolniej? Gdzie w Warszawie był Dziki Zachód? Czy w Katowicach naprawdę nie ma co zwiedzać? To i o wiele więcej ciekawostek w wyjątkowej serii filmów dokumentalnych z nie takim zwykłym przewodnikiem. Premiera: poniedziałek, 7 października, o godz. 20:30
 

Rekruci
Czy młodzi ludzie są gotowi na wyzwanie, jakim jest wojskowy rygor? Czy nie zawiodą się wojskiem, o którym snuli przez lata fantazje rodem z amerykańskich filmów? A także, a może przede wszystkim – na ile szkolenie żołnierzy przystaje do codziennej rzeczywistości najmłodszego prawie-dorosłego pokolenia, w którym pełno rozpraszaczy i pokus? W serii dokumentalnej „Rekruci” śledzimy losy studentów pierwszego roku z czterech najlepszych Wojskowych Akademii w Polsce: Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W pierwszym odcinku kamera podąża za nimi od momentu przystąpienia do egzaminów wstępnych. W kolejnych odsłonach serii widzowie zobaczą ich zmagania przez cały pierwszy rok studiów. Już pierwsze sierpniowe szkolenie wojskowe zweryfikuje ich marzenia.
Premiera: poniedziałek, 7 października, o godz. 21.30

Czarna domena
Patotreści, hejt, fake newsy, chaos informacyjny, cyberprzestępczość – ciemna strona wirtualnego świata w serii utrzymanej w reportażowo-dokumentalnej stylistyce. „Czarna domena” to próba dotarcia do ludzi oraz miejsc bezpośrednio związanych z kulisami działania Internetu. Przyjrzy się mechanizmom najgorszych wirtualnych praktyk okiem autorytetów branży cybernetycznej socjologów, psychologów, policjantów, informatyków, a także – gwiazd, które dotyka mowa nienawiści.
Premiera: poniedziałek, 28 października, o godz.22:30


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...