reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

Hity września i października w Canal+

dodano: 2019-09-12 13:32 | aktualizacja: 2019-09-12 14:10
autor: Jakub Sulisz | źródło: Canal+

7 uczuć Canal+ Jesień w Canal+ upłynie widzom pod znakiem hitów polskiego i zagranicznego kina. Po raz pierwszy w telewizji stacja pokaże takie filmy jak głośny „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, „7 uczuć” Marka Koterskiego czy „Bohemian Rhapsody” w reżyserii Bryana Singera. Na antenie także własne produkcje dokumentalne - mocni „Rekruci”, odsłaniający kulisy życia studentów pierwszego roku czterech najlepszych Wojskowych Akademii w Polsce, „Czarna domena” – o tym, jak się rodzą fake newsy i kim naprawdę są hejterzy, a także podróż w rytmie najpiękniejszych polskich miast w serialu dokumentalnym „Miasta rytm”.

Kler Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Brzmienia kultowego zespołu Queen na antenie Canal+ już w sobotę, 14 września. O godz. 21:00 po raz pierwszy w telewizji widzowie zobaczą oscarowy® „Bohemian Rhapsody” z nagrodzonym Nagrodą Akademii za rolę Freddy’ego Mercurego Ramim Malikiem. Przed premierą filmu Canal+ wyemituje archiwalny koncert zespołu Queen „Live At Wembley Stadium” z 1986 roku.

„Bohemian Rhapsody”
To porywająca opowieść o zespole Queen, jego muzyce i niezwykłym wokaliście Freddiem Mercurym (Rami Malek – serial TV ”Mr. Robot”), który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów. Film ukazuje błyskotliwą karierę zespołu, który dzięki ikonicznym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu wspiął się na szczyty sławy, dopóki skandalizujący styl życia Mercury’ego nie postawił wszystkiego pod znakiem zapytania. Triumfalny powrót zespołu podczas koncertu na rzecz Live Aid z udziałem cierpiącego na śmiertelną chorobę Mercury’ego wszedł na trwałe do historii muzyki rockowej i po dziś dzień stanowi źródło inspiracji dla wszystkich tych, którzy czują się inni, niepoprawnych marzycieli i wielbicieli muzyki na całym świecie.
Premiera: sobotę, 14 września, o godz. 21:00
 

Polskie kino festiwalowe
W czasie trwania 44. słynnego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, widzowie, nie ruszając się z domu, będą mogli cieszyć się najlepszym polskim kinem festiwalowym, oglądając filmy z zeszłorocznej edycji konkursu. W ramach cyklu Festiwal w Gdyni w CANAL+ na ekranie najlepsze aktorskie nazwiska: Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Joanna Kulig, Janusz Gajos , Andrzej Chyra, Maciej Stuhr, Marcin Dorociński, Katarzyna Figura i inni. Po raz pierwszy w telewizji do zobaczenia m.in.„Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego i „7 uczuć” Marka Koterskiego.
 • 16.09 godz. 23:20 "Okna, okna" reż. Wojciech Solarz
 • 17.09 godz. 20:00 "Ułaskawienie" reż. Jan Jakub Kolski
 • 17.09 godz. 21:40 "Wilkołak" reż. Adrian Panek
 • 18.09 godz. 20:00 "Autsajder" reż. Adam Sikora
 • 18.09 godz. 21:35 "53 wojny" reż. Ewa Bukowska - koprodukcja CANAL+
 • 19.09 godz. 20:00 "Fuga" reż. Agnieszka Smoczyńska
 • 19.09 godz. 21:45 "Eter" reż. Krzysztof Zanussi - koprodukcja CANAL+
 • 20.09 godz. 20:00 "Juliusz" reż. Aleksander Pietrzak
 • 20.09 godz. 21:40 "7 uczuć" reż. Marek Koterski
 • 22.09 godz. 21:45 "Kler" reż. Wojciech Smarzowski

„Juliusz” reż. Aleksander Pietrzak
Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta-malarz (Jan Peszek). Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Wybawieniem wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…
Premiera: ​piątek, 20 września, o godz. 20:00
 

„7 uczuć” reż. Marek Koterski
Kto nie zna Adasia Miauczyńskiego? Losy sfrustrowanego życiem inteligenta śledziliśmy już w „Nic śmiesznego”, „Ajlawju” czy „Dniu świra”. Reżyser Marek Koterski po raz kolejny wraca do swojej ulubionej postaci, idąc o krok dalej, a nawet - wcześniej.

Radość, złość, smutek, strach, samotność, wstyd i poczucie winy. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.
Premiera: ​piątek, 20 września, o godz. 21.40

„Kler" reż. Wojciech Smarzowski
Przebój kinowy 2018 roku w Polsce, budzące skrajne emocje dzieło kontrowersyjnego twórcy „Wołynia” i „Drogówki”, które obejrzało ponad 5 milinów widzów (co czyni go najpopularniejszym polskim filmem XXI wieku). W rolach głównych Arkadiusz Jakubik („Jestem mordercą”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”), Robert Więckiewicz („W ciemności”, „Kołysanka”), Jacek Braciak („Róża”, „Różyczka”), Janusz Gajos („Jasminum”, „Body/Ciało”) oraz Joanna Kulig („Niewinne”, „Zimna wojna”).

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.
Premiera: ​niedziela, 22 września, o godz. 21:45

Seriale dokumentalne Canal+

Miasta rytm
Subiektywna podróż nietypowego historyka sztuki i autora słynnych „Spacerowników” – Jerzego S. Majewskiego - przez 8 polskich miast. Nowe spojrzenie na Kraków, Warszawę, Wrocław czy Łódź. Czy w Toruniu czas płynie wolniej? Gdzie w Warszawie był Dziki Zachód? Czy w Katowicach naprawdę nie ma co zwiedzać? To i o wiele więcej ciekawostek w wyjątkowej serii filmów dokumentalnych z nie takim zwykłym przewodnikiem. Premiera: poniedziałek, 7 października, o godz. 20:30
 

Rekruci
Czy młodzi ludzie są gotowi na wyzwanie, jakim jest wojskowy rygor? Czy nie zawiodą się wojskiem, o którym snuli przez lata fantazje rodem z amerykańskich filmów? A także, a może przede wszystkim – na ile szkolenie żołnierzy przystaje do codziennej rzeczywistości najmłodszego prawie-dorosłego pokolenia, w którym pełno rozpraszaczy i pokus? W serii dokumentalnej „Rekruci” śledzimy losy studentów pierwszego roku z czterech najlepszych Wojskowych Akademii w Polsce: Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni i Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W pierwszym odcinku kamera podąża za nimi od momentu przystąpienia do egzaminów wstępnych. W kolejnych odsłonach serii widzowie zobaczą ich zmagania przez cały pierwszy rok studiów. Już pierwsze sierpniowe szkolenie wojskowe zweryfikuje ich marzenia.
Premiera: poniedziałek, 7 października, o godz. 21.30

Czarna domena
Patotreści, hejt, fake newsy, chaos informacyjny, cyberprzestępczość – ciemna strona wirtualnego świata w serii utrzymanej w reportażowo-dokumentalnej stylistyce. „Czarna domena” to próba dotarcia do ludzi oraz miejsc bezpośrednio związanych z kulisami działania Internetu. Przyjrzy się mechanizmom najgorszych wirtualnych praktyk okiem autorytetów branży cybernetycznej socjologów, psychologów, policjantów, informatyków, a także – gwiazd, które dotyka mowa nienawiści.
Premiera: poniedziałek, 28 października, o godz.22:30


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama