reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Radio WNET z koncesją we Wrocławiu

dodano: 2019-09-13 08:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/RadioWNET/satkurier.pl

Radio Wnet Wnet.fm Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o rozszerzeniu spółce Radio WNET koncesji na program Radio WNET o stację nadawczą we Wrocławiu - 96,8 MHz. Program ma charakter uniwersalny, zawierający audycje informacyjne, publicystyczne o tematyce społeczno-politycznej oraz wspólnototwórcze uwzględniające polską tradycję, historię i kulturę. Koncesja została przyznana na okres 10 lat.

Radio Wnet


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W swoim wniosku koncesyjnym spółka Radio WNET zadeklarowała rozpowszechnianie audycji wspólnototwórczych, tj. integrujących Polaków żyjących na całym świecie (m.in. w Wilnie, na Ukrainie, w Austrii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Australii).

Jak informuje KRRiT, spółka Eurozet Radio, która także starała się o koncesję, przedstawiła ofertę programu miejskiego również z dużą ilością słowa, jednak uboższą pod względem różnorodności audycji oraz tematyki wskazanej w ogłoszeniu. We wskazanej w ogłoszeniu lokalizacji spółka Eurozet Radio nadaje już, obok ogólnopolskiego programu Radio ZET, programy Meloradio i Antyradio.

W celu zapewnienia różnorodności programowej w radiofonii naziemnej, KRRiT podjęła decyzję o publikacji ogłoszeń na rozszerzenie bądź udzielenie koncesji o wskazanym powyżej charakterze, w formacie dotychczas nieobecnym, również i w innych lokalizacjach.

Radio WNET, które można już odbierać w Krakowie (95,2 FM) i Warszawie (87,8 FM), z wciąż czeka na rozstrzygnięcie konkursu na częstotliwości w Białymstoku i Szczecinie. Redaktorem naczelnym rozgłośni jest Krzysztof Skowroński.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap Plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie z HDMI materiału wideo wysokiej rozdzielczości...

499 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...
reklama