reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sąd zabronił koncernowi RRT wyłączenia Zeonbud

dodano: 2019-09-14 13:10
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Telewizja Ukraiński, narodowy koncern radiofonii, łączności radiowej i telewizji RRT nie ma prawa wyłączyć nadajników jedynego dostawcy naziemnej telewizji cyfrowej na Ukrainie, firmy Zeonbud. Tamtejszy Sąd Najwyższy utrzymał w mocy decyzje poprzednich instancji. Obie firmy nie mogą zawrzeć umowy od początku roku, a wiosną RRT ostrzegało Zeonbud, że wygasi transmisje.

Koncern RRT Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od początku 2019 roku Zeonbud próbuje zmusić Koncern RRT do zawarcia porozumienia przez sąd.
W ramach zabezpieczenia procesu, firma zażądała od przedsiębiorstwa państwowego zakazu podejmowania działań, które doprowadziłyby do zawieszenia jego nadajników cyfrowych. Sędziowie trzech instancji poparli ten postulat. Oświadczenie o zabezpieczeniu powództwa Zeonbud było uzasadnione faktem, że Koncern RRT jest jedynym właścicielem wież telewizyjnych, na których można zainstalować urządzenia telekomunikacyjne.

Jak już informowaliśmy, w styczniu doszło do konfliktu między RRT a Zeonbud z powodu niepodpisania umowy na 2019 rok. Firmy nie uzgodniły ceny podanej przez RRT dla operatora DVB-T2. Brak umowy spowodował, że RRT zagroziło wyłączeniem nadajników 18 marca, niedługo przed wyborami prezydenckimi. Firmy miały uzgodnić nowe opłaty do 1 maja, ale tak się nie stało, po czym pojawiła się informacja o wzajemnych procesach w celu zawarcia kontraktu na warunkach jednej strony.

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

280 zł Więcej...

LNB Single BEST HG 101 Ultra Black 0,1dB

Najwyższej jakości konwerter Universal Single LNB o współczynniku szumów 0,1...

35 zł Więcej...
reklama