reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec kanałów MTV w ofercie Skylink [akt.]

dodano: 2019-09-14 21:33 | aktualizacja: 2019-09-16 10:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz

MTV Rocks MTV Hits MTV Dance MTV Networks wyłączy 3 stacje MTV z oferty czesko - słowackiej platformy Skylink, nadawane z satelity Astra na pozycji 19,2°E. Niestety jak się okazuje od 1 października 2019 r. kanały MTV Networks  - MTV Hits, MTV Dance, MTV Rocks nie tylko nie będą dostępne w Skylink i HD Austria, ale także nie będzie opcji doładowania w prepaidowej ofercie MTV Unlimited

MTV Unlimited 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
MTV Dance, MTV Hits i MTV Rocks były dotąd w satelitarnej dystrybucji M7 Group, więc jakby naturalnie trafiły do platform DTH tej grupy.

- MTV nie będą dostępne dla klientów Skylink na satelicie - powiedział Jaromir Glisnik, członek zarządu M7 Group, która obsługuje platformę Skylink.

-  Jednak trzy stacje muzyczne MTV mogą pojawić się w Internecie i mobilnej usłudze Skylink Live TV. Rozważamy wersję OTT  -  dodał Jaromir Glisnik, wskazując na stosunkowo niską oglądalność tych stacji.

Tymczasem abonenci Skylink mają do oglądania inne kanały o tematyce muzycznej w HD - Óčko HD, Óčko Star HD, Óčko Express HD i Óčko Black HD. Kanały te znajdą się w najniższym pakiecie DIGITAL w ramach usługi OTT Skylink Live TV. Widzowie mogą również oglądać inne programy muzyczne z satelity - czeską wersję polskiej stacji Power TV, która jest dystrybuowana FTA lub niemiecką wersję MTV, która jest dystrybuowana z 19,2°E.

Abonenci Skylink teoretycznie mogliby otrzymać kanały MTV Rocks, MTV Dance i MTV Hits z oferty serbskiego operatora telekomunikacyjnego Telekom Srbija, który również świadczy usługi z 23,5°E. Niestety wszystkie trzy stacje MTV zostały wyłączone z Astry 23,5°E w lutym tego roku.

Trzy kanały MTV na razie są częścią pakietów platformy MTV Unlimited, Skylink i HD Austria z 19,2°E, ale od 1.10.2019 prawdopodobnie będzie ich koniec. Stacje były stopniowo wycofywane z innych platform na pozycji 19,2°E.


Parametry techniczne - MTV Hits, MTV Dance, MTV Rocks (do 30.09.2019):

Astra (19,2°E)
tp. 78 (11,973 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)


Aktualizacja:
Od 1 września 2019 r. brak możliwości doładowania pakietu MTV Unlimited - można poczytać u źródła.


 

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...
reklama