reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kolejne szkoły w OSE dzięki Inea

dodano: 2019-09-16 12:18
autor: Anita Kaźmierska | źródło: INEA

Inea INEA dostarczy usługi transmisji danych do ponad 1000 szkół w Wielkopolsce. Projekt będzie realizowany na potrzeby budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE).

Inea FTTH światłowód


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czerwcu 2018 roku INEA podpisała umowę na zapewnienie transmisji danych do 888 szkół w Wielkopolsce i zrealizowała już zamówienia dla ponad 500 z nich. W piątek, 13 września opublikowana została informacja o odstąpieniu od zawarcia umowy z podmiotem zrzeszającym lokalnych operatorów i zawarcia nowej umowy, na mocy której INEA zrealizuje transmisję danych dla kolejnych 279 placówek.

Światłowód to niezwykle ważna inwestycja dla instytucji oświatowych. Dostęp do szybkiego Internetu niesie za sobą szereg korzyści edukacyjnych zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dzięki współpracy z NASK do końca tego roku dostęp do najnowocześniejszych technologii oraz cyfrowych zasobów edukacyjnych uzyskają uczniowie ponad 1000 szkół z naszego regionu. Ta liczba nas bardzo cieszy, bo to ponad 80% wszystkich szkół znajdujących się w zasięgu sieci światłowodowej INEA

– komentuje Michał Bartkowiak, wiceprezes INEA S.A.

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) to program publicznej sieci telekomunikacyjnej, którego celem jest zagwarantowanie wszystkim szkołom w Polsce dostępu do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu szerokopasmowego. Projekt powstał pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, a operatorem sieci jest Państwowego Instytutu Badawczego NASK.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama