reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BT Sport pokazał transmisję na żywo w 8K z meczu rugby

dodano: 2019-09-14 22:19
autor: Anita Kaźmierska | źródło: digitaltveurope/satkurier.pl

BT Sport Ultimate Brytyjski nadawca telewizyjny BT Sport po raz pierwszy w swojej historii zaprezentował transmisję na żywo w rozdzielczości 8K. Do pokazu doszło podczas wystawy IBC2019 w Amsterdamie. Była to transmisja jednego z meczów turnieju Premiership Rugby 7s, który odbył się 14 września na stadionie Franklin's Gardens w Northampton. Wykorzystano do tego celu telewizor Samsung QLED 8K Q950R.

BT Sport IBC2019 digitaltveurope.com


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas prezentacji Jamie Hindhaugh, dyrektor operacyjny BT Sport, powiedział, że chociaż firma poważnie myśli o 8K, to „nie oznacza to, że ​​wprowadzi 8K jutro”. Zaznaczył, że za każdym razem chodzi o „poprawę realizacji transmisji” w celu ulepszenia oferty Ultimate firmy. BT Sport Ultimate to najlepszy kanał nadawcy, który jest nadawany w jakości UHD z HDR i dźwiękiem Dolby Atmos.
 

W rozmowie z „Digital TV Europe” Jamie Hindhaugh powiedział:

Wraz z wprowadzaniem na rynek kamer 8K, zaczniemy przyglądać się ich zaletom w celu poprawy naszej obecnej jakości 4K. Potem nadejdzie etap, w którym mechanizm dostarczania stanie się lżejszy, a widzowie będą mogli kupić telewizory 8K.

Hindhaugh podkreślił, że w przypadku marki Ultimate nie ma już mowy o formatach. W nazwie kanału nie ma bowiem dopisku 4K, HDR czy jakiegokolwiek innego. Nadawca może w ten sposób przechodzić na coraz to nowsze rozdzielczości i technologie, bez martwienia się o aktualność nazewnictwa.

Hindhaugh mówił również o znaczeniu wysokiej liczby klatek na sekundę w sporcie i że będzie to kolejny istotny aspekt ewolucji Ultimate. Potwierdził także zaangażowanie firmy w rzeczywistość wirtualną i technologię 360°.
 

Nasza najbardziej zaangażowana publiczność - i nie powiedziałam, że największa publiczność - to ludzie, którzy korzystają z Ultimate i filmów w technologii 360 stopni.

Warto dodać, że również 14 września na stoisku BT Sport na IBC2019 zaprezentowano transmisję na żywo z meczu Liverpool - Newcastle United w ramach Premier League. Była to transmisja w rozdzielczości 4K z HDR i dźwiękiem Dolby Atmos.

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...