reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy kanał MBC5 od 21 września

dodano: 2019-09-16 21:53 | aktualizacja: 2019-09-17 12:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: MBC

Mbc 5 Arabsat badr 360px.jpg 21 września 2019 r. wspierana przez Arabię ​​Saudyjską grupa medialna MBC oficjalnie uruchomi nowy, niekodowany kanał dla swoich widzów w krajach Maghrebu. Chodzi o rodzinny kanał rozrywkowy - MBC5, który wzbogaci dziedzictwo kulturowe i historyczne Afryki Północnej. Uruchomienie tego kanału ma również na celu zwiększenie produkcji treści lokalnych, a tym samym przyczynienie się do promocji i rozwoju branży. Kanał MBC5 nadaje już testowo z dwóch satelitów na pozycjach 26°E i 7,3°W.

Mbc5 Nilesat 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodanie nowego kanału FTA jest zgodne z 5-letnim planem rozwoju firmy MBC „w celu zapewnienia najwyższej jakości treści dostosowanych do odbiorców na całym świecie”.

Oficjalny start kanału MBC5 zapowiedziano na wieczór 21 września, będzie oznaczona ekskluzywną transmisją pierwszego odcinka popularnego programu  "The Voice  Season 5".

Ponadto MBC5 dostarczy nowe produkcje arabskie, w tym Al Dar Darkoum, oryginalną komedię wyprodukowaną przez GoPro, z udziałem popularnego duetu komediowego Driss et Mehdi, a także Jwabak Dahab, show prowadzony przez Mourada El Achabiego i wyprodukowany przez Cinetelema, który koncentruje się na marokańskim teatrze ulicznym.

Inne programy to seria Asrar Al-Nissaa dotycząca życia i tajemnic grupy dziewczyn. Asrar Al-Nissaa, produkowany także przez Cinetelema, występuje w gwiazdach marokańskich aktorek Badia Senhaji, Maha Bukhari, Maria Nadim i Soukaina Derbile.

Lekki program rozrywkowy Khali Balak Men Fifi, prezentowany przez Fifi Abdo i Zineba Obaida, zgromadzi wielu marokańskich i arabskich celebrytów, a Cheb Khaled poprowadzi pokaz różnorodności Khaled w Ahbabo. Kolejny program rozrywkowy, Jalassat Maa Najat, zaprezentuje marokański piosenkarz Najat Aatabou.

Inne programy w MBC5 to Strike Ma3 Hamza Filali, prezentowany przez marokańskiego komika i aktora Hamza Filali, oraz Masrah El Maghreb (Teatr Maghrebu), transmitowany z Casablanki, z cotygodniowymi występami na żywo, które potrwają do następnego Ramadanu.

MBC nadaje na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej (MENA) od 1991 roku, jednak jest to pierwszy ukierunkowany kanał dla Maghrebu. Należy zwrócić uwagę na dużo produkcji marokańskiej.

Kanał MBC5 nadaje już zamiast kanału MBC1 z satelitów Arabsat Badr 5 - 26,0°E (12,284 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6, wiązka West Africa) oraz Eutelsat 7 West A/Nilesat 201 - 7,3°W (11,559 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6). Polska jest poza zasięgiem wiązek obu satelitów.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...