reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Agora chce przejąć kontrolę nad spółką Eurozet

dodano: 2019-09-18 16:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Agora/satkurier.pl

Radio ZET Zarząd Agory podjął 18 września br. uchwałę o powzięciu przez spółkę zamiaru wykonania opcji kupna wszystkich udziałów w kapitale zakładowym spółki Eurozet posiadanych przez czeską SFS Ventures, zgodnie z postanowieniami porozumienia z 20 lutego br. Aktualnie Agora ma 40 proc. udziałów i chce dokupić pozostałe 60 proc., by przejąć pełną kontrolę nad spółką Eurozet, będącą właścicielem takich rozgłośni, jak Radio ZET i Antyradio.

Radio ZET


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W związku z powyższym, Agora podjęła decyzję w sprawie przygotowania i złożenia do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłoszenia dotyczącego zamiaru koncentracji przedsiębiorstw, mającej polegać na nabyciu przez Agorę wszystkich udziałów posiadanych przez SFS Ventures w kapitale zakładowym Eurozet, wskutek czego Agora miałaby przejąć kontrolę nad Eurozet, w drodze wykonania Opcji Call. Jak czytamy w komunikacie, spółka zamierza złożyć tak zwane zgłoszenie antymonopolowe niezwłocznie po jego przygotowaniu.
 

- Podjęcie decyzji o zamiarze wykonania opcji nie jest równoznaczne z wykonaniem, ani nie powoduje po stronie spółki obowiązku wykonania, Opcji Call, zgodnie z postanowieniami umowy wspólników. Ostateczna decyzja spółki o ewentualnym skierowaniu do SFS Ventures oświadczenia o woli skorzystania z Opcji Call jest uwarunkowana, w szczególności, uzyskaniem zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na nabycie przez spółkę wszystkich udziałów w kapitale zakładowym Eurozet posiadanych przez SFS Ventures - informuje Agora.

Zgodnie z postanowieniami umownymi, żądanie wykonania opcji może zostać złożone przez Agorę nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia zawarcia i wykonania przyrzeczonej umowy sprzedaży udziałów w Eurozet zawartej 20 lutego br. pomiędzy spółką, SFS Ventures a Czech Radio Center.

Grupa Agora to jedna z największych grup medialnych w Polsce (m.in. wydawca „Gazety Wyborczej”), która obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia, a na rynku radiowym działa od ponad 20 lat. Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest właścicielem trzech muzycznych marek radiowych stacji lokalnych: Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda, internetowego radia Tuba.FM oraz większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia TOK FM.

Obecnie w skład Grupy Eurozet wchodzi pięć rozgłośni: Radio ZET, Antyradio, Chillizet, Meloradio, Radio Plus, serwisy internetowe, w tym: radiozet.pl, antyradio.pl, chillizet.pl, radiostacja.pl i planeta.fm; a także Studio ZET produkujące reklamy oraz Eurozet Live - marka dedykowana projektom cross-mediowym i marketingowi miejsc i wydarzeń.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

169 zł Więcej...