reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Agora chce przejąć kontrolę nad spółką Eurozet

dodano: 2019-09-18 16:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Agora/satkurier.pl

Radio ZET Zarząd Agory podjął 18 września br. uchwałę o powzięciu przez spółkę zamiaru wykonania opcji kupna wszystkich udziałów w kapitale zakładowym spółki Eurozet posiadanych przez czeską SFS Ventures, zgodnie z postanowieniami porozumienia z 20 lutego br. Aktualnie Agora ma 40 proc. udziałów i chce dokupić pozostałe 60 proc., by przejąć pełną kontrolę nad spółką Eurozet, będącą właścicielem takich rozgłośni, jak Radio ZET i Antyradio.

Radio ZET


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W związku z powyższym, Agora podjęła decyzję w sprawie przygotowania i złożenia do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgłoszenia dotyczącego zamiaru koncentracji przedsiębiorstw, mającej polegać na nabyciu przez Agorę wszystkich udziałów posiadanych przez SFS Ventures w kapitale zakładowym Eurozet, wskutek czego Agora miałaby przejąć kontrolę nad Eurozet, w drodze wykonania Opcji Call. Jak czytamy w komunikacie, spółka zamierza złożyć tak zwane zgłoszenie antymonopolowe niezwłocznie po jego przygotowaniu.
 

- Podjęcie decyzji o zamiarze wykonania opcji nie jest równoznaczne z wykonaniem, ani nie powoduje po stronie spółki obowiązku wykonania, Opcji Call, zgodnie z postanowieniami umowy wspólników. Ostateczna decyzja spółki o ewentualnym skierowaniu do SFS Ventures oświadczenia o woli skorzystania z Opcji Call jest uwarunkowana, w szczególności, uzyskaniem zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na nabycie przez spółkę wszystkich udziałów w kapitale zakładowym Eurozet posiadanych przez SFS Ventures - informuje Agora.

Zgodnie z postanowieniami umownymi, żądanie wykonania opcji może zostać złożone przez Agorę nie wcześniej niż po upływie 12 miesięcy od dnia zawarcia i wykonania przyrzeczonej umowy sprzedaży udziałów w Eurozet zawartej 20 lutego br. pomiędzy spółką, SFS Ventures a Czech Radio Center.

Grupa Agora to jedna z największych grup medialnych w Polsce (m.in. wydawca „Gazety Wyborczej”), która obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia, a na rynku radiowym działa od ponad 20 lat. Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, jest właścicielem trzech muzycznych marek radiowych stacji lokalnych: Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda, internetowego radia Tuba.FM oraz większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia TOK FM.

Obecnie w skład Grupy Eurozet wchodzi pięć rozgłośni: Radio ZET, Antyradio, Chillizet, Meloradio, Radio Plus, serwisy internetowe, w tym: radiozet.pl, antyradio.pl, chillizet.pl, radiostacja.pl i planeta.fm; a także Studio ZET produkujące reklamy oraz Eurozet Live - marka dedykowana projektom cross-mediowym i marketingowi miejsc i wydarzeń.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik GiGaBlue UHD Trio 4K

Nowy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K Combo z...

499 zł Więcej...
reklama